Rybobranie odbywa się w dniach 3 i 4 czerwca br. Gości spoza Krosna Odrzańskiego zapraszamy do skorzystania z dostępnych parkingów zaznaczonych na załączonej grafice.Mieszkańców namawiamy do przyjścia pieszo.

Wyjątkowe muzycznie, niezwykłe kulinarnie, nieprawdopodobnie kolorowe, niepowtarzalne i fantastyczne. Rybobranie 2023 będzie wydarzeniem roku w regionie. Nie mamy co do tego wątpliwości przyglądając się zaplanowanym na 3 i 4 czerwca atrakcjom. Również miejsce święta Krosna Odrzańskiego gwarantuje moc wrażeń – to promenada, Park Tysiąclecia i ulica Parkowa. Do tego dodajmy ładną pogodę i przepis na rewelacyjne dwa dni gwarantowany. Zapraszamy do Krosna Odrzańskiego na spotkanie z Wodnikiem i jego świtą.

Rybobranie powraca także w kulinarnej odsłonie. W niedzielę, 4 czerwca na promenadzie odbędzie się Transgraniczny Festiwal Kulinarny.

Program imprezy przedstawia się następująco:

Zapraszamy na kolejne wyjątkowe spotkanie autorskie w Mediatece - Bibliotece Publicznej w Krośnie Odrzańskim. W piątek, 2 czerwca o 17.00 gościem będzie Przemek Corso- pisarz, zawodowy lektor, konsultant artystyczny, promotor, konferansjer (znany krośnianom z roli Wodnika), scenarzysta, tłumacz, autor tekstów piosenek… a nawet bajek dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym konkursie kulinarnym O ZŁOTĄ WAZĘ WODNIKA organizowanego w ramach imprezy pn. Transgraniczny Festiwal Kulinarny – Rybobranie 2023.

Miejsce: Krosno Odrzańskie, ul. Parkowa – Park Tysiąclecia. Startujemy od godziny 15.00! Oto garść informacji o projekcie: Celem projektu jest integracja mieszkańców współpracujących ze sobą miast poprzez organizację i wspólny udział w imprezie artystycznej – „Polsko-Niemiecki Przegląd Artystyczny”. Podczas realizacji projektu odbędzie się transgraniczny przegląd artystyczny zespołów pracujących na co dzień po obu stronach granicy. Wezmą w nim udział artyści w różnym wieku.