Do Krosna Odrzańskiego powrócił statek pasażerski ZEFIR oferując codzienne rejsy. Statek zostanie z nami dłużej, więc warto zaplanować rejs z rodziną czy przyjaciółmi. Informacji w sprawie rejsów (przepływy, rezerwacje, wynajmy) udziela Biuro Stowarzyszenia "Odra dla Turystów" pod nr tel. 531 013 193 lub mailem biuro@odradlaturystów.pl. Więcej szczegółów na www.odradlaturystow.pl i www.facebook.com/odradlaturystow

Dla wszystkich miłośników turystyki w Krośnie Odrzańskim znajdzie się coś ciekawego. Nie ważne czy chcesz poznać historię, poleżakować czy zrzucić kilka kilogramów. To wszystko zrobisz u nas. 

Dla pasjonatów historii i wydarzeń kulturalnych polecamy Centrum Artystyczno-Kulturalne ZAMEK, organizatora wielu imprez i eventów oraz operatora izby muzealnej. Więcej informacji na stronie:
https://zamek.krosnoodrzanskie.pl/ 

Fani rekreacji i sportu z pewnością docenią ofertę Ośrodka Sportu i Rekreacji i w Krośnie Odrzańskim:
http://www.osirkrosno.pl/ 

Miłośnicy literatury, prasy i multimediów zachwycą się naszą Mediateką wraz z jej propozycjami:
http://www.mediateka.krosnoodrzanskie.pl/ 

Szersze spojrzenie na lokalne propozycje spędzania czasu wolnego zapewni portal ODREaguj w Krośnie, który w syntetyczny i przyjazny sposób przedstawia oferty turystyczne z całej okolicy Krosna Odrzańskiego:
http://odreagujwkrosnie.pl/