Burmistrz podpisuje umowę partnerską z burmistrzem

W jednym z miast za zachodnią granicą stoi tablica z herbem Krosna Odrzańskiego. Ma być symbolem przyjaźni, która łączy mieszkańców obu państw. Mowa o niemieckim Schwarzheide. Pod koniec sierpnia w Krośnie Odrzańskim podpisano umowę ustalającą plan współpracy w kolejnym roku. Wyjątkowym.

klucze do mieszkań

Przyszłość rysuje się w jaśniejszych barwach dla rodzin, które w poniedziałek, 1 września odebrały klucze do nowych mieszkań socjalnych przy ul. Pocztowej w Krośnie Odrzańskim. Budynek będący elementem szeroko zakrojonego planu rewitalizacji dolnej części miasta został wyremontowany, a pięć z ośmiu mieszkań zostało już przeznaczone dla osób, które potrzebowały nowego lokum.

Walka rycerska

Walecznie, jednak z zachowaniem środków ostrożności. Krosno Odrzańskie zaprasza na Turniej Rycerski, który odbędzie się w przyszły weekend, 19 i 20 września. Doświadczenie pokazuje, że odbywający się od jedenastu lat turniej jest wspaniałą okazją do tego, by spędzić miło czas, przy okazji wykonując własnoręcznie np. wiklinowe koszyczki.

Nie możesz spisać się sam? Odwiedź Punkt Spisowy w siedzibie gminy

Drogi rolniku, jeśli nie masz możliwości spisania się przez Internet u siebie w domu, czy to za pomocą komputera, czy też przez smartfona - skorzystaj z naszej pomocy! W siedzibie gminy znajduje się PUNKT SPISOWY. Jest to specjalnie dla Ciebie przygotowane stanowisko z dostępem do internetu.

Zdjęcie przedstawia bawiące się dzieci w przedszkolu

Informujemy, że w dniu 1 września, po zmianie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, wszystkie przedszkola rozpoczynają pracę bez żadnych ograniczeń co do liczby dzieci w grupach.

W związku ze zrzeczeniem się funkcji Sołtysa oraz brakiem kandydatów na Sołtysa na zebraniu wyborczym, które odbyło się 26 sierpnia 2020 r. Burmistrz Krosna Odrzańskiego zarządził kolejne wybory przedterminowe Sołtysa Sołectwa Retno. Zebranie wiejskie odbędzie się 6 września 2020 r. o godz. 17.30 w świetlicy wiejskiej w Retnie.

Pomiar temperatury, dezynfekcja rąk i wyposażenia uczniów, nadzorowanie osób wchodzących do szkół to tylko podstawowe elementy procedur wdrażanych w krośnieńskich szkołach. Lista przygotowana przez Urząd Miasta i przesłana do dyrektorów szkół jest o wiele dłuższa.

W zbliżającym się roku szkolnym 2020/2021 uczniowie z niepełnosprawnością ze szkół ponadpodstawowych będą mogli skorzystać z dofinansowania na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych. Przewiduje to „Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020–2022”. Rozporządzenie w tej sprawie opublikowano w Dzienniku Ustaw.