Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego w Polsce i w trosce o Państwa bezpieczeństwo zdrowotne zmianie ulega formuła prowadzenia konsultacji publicznych projektu dla Kontraktu 1B.1/1(b) Przebudowa mostu drogowego w Krośnie Odrzańskim wraz z drogami dojazdowymi. Nie odbędzie się spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a konsultacje przeprowadzone zostaną w formie elektronicznej przy wykorzystaniu dostępnych (bezpiecznych) kanałów komunikacji elektronicznej.

Zapraszamy wszystkie Panie między  50. a 69. rokiem życia (1970-1951 r.) na bezpłatne badanie mammograficzne refundowane przez NFZ. Zaproszenie jest skierowane do Pań, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały tego badania w ramach programu profilaktyki raka piersi. Mammobus będzie gościł w Krośnie Odrzańskim przy Hali Sportowo-Widowiskowej (OSiR) ul. Pułaskiego 3 w dniach 5.11.2020 r. oraz 3.12.2020 r.  

Informujemy,że w dniach od 4 do 7 listopada strona niemiecka , czyli Powiat Odra – Sprewa zamyka całkowicie dla ruchu granicznego most na Nysie Łużyckiej, w ciągu naszej drogi powiatowej nr 1154 F, na odcinku Żytowań – granica państwa – Coschen. Zamknięcie ruchu ma związek z planowanym przez stronę niemiecką montażem mat i kratownic dla ochrony przed ASF.

Dzień zaduszny

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..." pisał ks. Jan Twardowski. 2 listopada, zgodnie z tradycją kościoła katolickiego, wspominamy wszystkich wiernych zmarłych... W ciągu ostatnich 12 miesięcy pożegnaliśmy kilka osób szczególnie związanych z krośnieńskim samorządem:

Mapa Polsk

Miło nam poinformować, że Gmina Krosno Odrzańskie zajęła 92. miejsce na 874 samorządy sklasyfikowane w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie w bezpłatnym Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej. Jest to jednocześnie 3. miejsce wśród lubuskich gmin o tym samym statusie. Przed nami znalazły się tylko Gozdnica (42. miejsce) i Łęknica (51. miejsce).

Nie możesz spisać się sam? Odwiedź Punkt Spisowy w siedzibie gminy

Drogi rolniku, jeśli nie masz możliwości spisania się przez Internet u siebie w domu, czy to za pomocą komputera, czy też przez smartfona - skorzystaj z naszej pomocy! W siedzibie gminy znajduje się PUNKT SPISOWY. Jest to specjalnie dla Ciebie przygotowane stanowisko z dostępem do internetu.

Przechodząca przez naszą Gminę fala wezbraniowa na Odrze przekroczyła już stan alarmowy i wynosi 375 cm. Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu przewiduje, że poziom wody może wzrosnąć o około 50 cm powyżej stanu alarmowego i wyniesie ok. 399 cm. Taki stan powoduje wylewanie się wody na łąki na polderze połupińskim oraz zagrożenie występowania lokalnych podtopień w najniżej położonych terenach naszego miasta. Sytuacja powodziowa jest na bieżąco analizowana a kolejne komunikaty dotyczące aktualnego stanu Odry oraz ewentualnych zagrożeń będą przekazywane mieszkańcom Gminy Krosno Odrzańskie.

znak drogowy - remont drogi

Przedsiębiorstwo Drogowe KONTRAKT Sp. z o.o., wykonawca zadania „Remont nawierzchni drogi krajowej nr 29 na odcinku Placu Św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim" informuje, że z dniem 28 września 2020 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 29 oraz na drogach gminnych zlokalizowanych wokół Placu Św. Jadwigi Śląskiej. Wszystkich kierujących prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na obowiązujące oznakowanie.