wywrotka z węglem

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskie sporządza listę osób, które wyrażają chęć zakupu węgla importowanego przez spółki Skarbu Państwa. Lista tworzona jest na wniosek Wojewody Lubuskiego, który chce poznać liczbę gospodarstw domowych zainteresowanych zakupem węgla na preferencyjnych warunkach. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 68 410 97 89 w dni robocze, w godzinach od 8.30 do 14.00 - do piątku, 4 listopada włącznie. Zgłoszenia można dokonać także drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Osobami uprawnionymi do zakupu węgla na preferencyjnych zasadach są osoby uprawnione do otrzymania tzw. "dodatku węglowego" i tylko takie zgłoszenia będą przyjmowane.

Profilaktyka jodowa

Trwająca za naszą wschodnią granicą wojna może powodować również zagrożenia dla obywateli Polski. Dotyczy to przede wszystkim zdarzeń radiacyjnych, które w określonym czasie mogą oddziaływać na mieszkańców różnych regionów kraju. Wobec powyższego, zgodnie z wytycznymi MSWiA oraz Wojewody Lubuskiego, Gmina Krosno Odrzańskie realizuje niezbędne działania w zakresie przygotowania do dystrybucji tabletek jodku potasu. Jest to powiązane z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy, zwłaszcza w okolicy Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

Mammobus

10 października br. na parkingu przy Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Organizatorzy szczególnie zapraszają do skorzystania z oferty Panie urodzone w latach 1967-1972, które mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

węgiel

Do 30 listopada 2022 r. można składać wnioski o wypłatę dodatku do:  - pellet drzewny 

- drewno kawałkowe 

- gaz skroplony LPG 

- olej opałowy 

- inny rodzaj biomasy 

 (po tym terminie wnioski zostaną bez rozpoznania). 

Zapraszamy Mieszkańców gminy Krosno Odrzańskie na spotkanie konsultacyjne przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju na nowy okres finansowania 2021-2027, które odbędzie się dnia 15 września 2022 r. o godz. 16:00 w Mediatece. Elementem spotkania będą warsztaty poświęcone analizie potrzeb rozwojowych i potencjału obszaru LSR, celów strategii, w tym celów końcowych oraz planowanych działań w ramach tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021-2027. Dokument umożliwi kontynuację działań Lokalnej Grupy Działania „Zielone Światło” na terenie m.in. Gminy Krosno Odrzańskie.

Dodatek węglowy

Do 30 listopada 2022 r. można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego (po tym terminie wnioski zostaną bez rozpoznania).

woda kran

Informujemy, że nie ma zagrożenia dla wody pitnej z ujęć obsługiwanych przez Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Komunalne.

Komunikat poniżej.

Raport o stanie Gminy

Informuję, że raport o stanie Gminy Krosno Odrzańskie za 2021 rok, w oparciu o art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym, zostanie przedstawiony podczas sesji Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim, która zaplanowana została na 28 czerwca 2022 r. na godz. 9.00.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie, winien złożyć do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim, pisemne zgłoszenie z załączoną listą 20 osób udzielających poparcia zgłaszającemu się do udziału w debacie. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Maksymalna liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.