Wyjątkowe muzycznie, niezwykłe kulinarnie, nieprawdopodobnie kolorowe, niepowtarzalne i fantastyczne. Rybobranie 2023 będzie wydarzeniem roku w regionie. Nie mamy co do tego wątpliwości przyglądając się zaplanowanym na 3 i 4 czerwca atrakcjom. Również miejsce święta Krosna Odrzańskiego gwarantuje moc wrażeń – to promenada, Park Tysiąclecia i ulica Parkowa. Do tego dodajmy ładną pogodę i przepis na rewelacyjne dwa dni gwarantowany. Zapraszamy do Krosna Odrzańskiego na spotkanie z Wodnikiem i jego świtą.

Zaczynamy – w sobotę, 3 czerwca o godzinie 14.00. Parada Rybobraniowa ruszy o godzinie 14.00 z parkingu przy Szkole Podstawowej nr 3 w Krośnie Odrzańskim. Zapraszamy do udziału w tym wielobarwnym korowodzie, który przejdzie na ulicę Parkową. To w tej części miasta będziemy się bawić przez dwa dni. W Parku Tysiąclecia przygotowaliśmy dla Państwa strefy tematyczne, które funkcjonować będą zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Strefa dziecka - w okolicach placu zabaw

W tej części parku zachęcamy do wspólnych gier, rysowania, malowania. Będzie także rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego "odZYSKaj - wykorzystaj", w którym udział biorą uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Kto zostanie Superbohaterem Recyklingu? Dowiemy się podczas tego wyjątkowego weekendu.

Strefa lasu

Województwo Lubuskie jest najbardziej zalesionym regionem Polski. Nie mogło więc zabraknąć w naszym programie strefy, która powstaje przy współpracy z Nadleśnictwami. Rozwiązywanie zagadek, poznawanie roślin, zwierząt, konkursy – to wszystko w niedzielę w strefie lasu.

Strefa sportu

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do zabawy, rywalizacji i pokazów. W sobotę przede wszystkim prezentacja klubów i rozgrywki siatkonogi. W niedzielę pokazy crossfitu, pole dance i zawody bungee run oraz rodeo.

Altanka, czyli strefa organizacji pozarządowych

Warto tutaj zajrzeć, żeby zapoznać się z ofertą stowarzyszeń działających na terenie Gminy.

Do parkowej altanki zaprasza m. in. Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rada Seniorów, ale też WTZ czy Powiatowy Ośrodek Wsparcia Integracja.

Strefa służb mundurowych

Krosno Odrzańskie mundurem stoi – udowodnią to saperzy, żołnierze WOT, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, a także strażacy. To w tej strefie przygotujcie aparaty fotograficzne – będzie mnóstwo atrakcji dla dużych i małych.

Strefa partnerów

Kilka miejsc w parku zarezerwowaliśmy dla naszych lokalnych partnerów – to firmy, które pomagają nam przy organizacji Rybobrania. Warto tam zajrzeć i wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Koncerty - gwiazdy

Do posłuchania, do pośpiewania, do potańczenia. Sobota będzie w „kolorowej sukience” przy piosenkach zespołu Long&Junior. Początek koncertu o 21.00.
Krosno Odrzańskie jest też przystankiem na trasie koncertowej (JowiszJa Tour) Michała Szpaka. Na ten wyjątkowy występ zapraszamy w niedzielę, 4 czerwca o godz. 21.00.

Szczegóły na plakatach, w mediach społecznościowych i serwisach informacyjnych na www.krosno24.tv

plakat Rybobranie 2023 DRUK