Drodzy Przedsiębiorcy, Mieszkańcy,

wiem, że wielu z Was z dnia na dzień, znalazło się w dramatycznej sytuacji spowodowanej zagrożeniem epidemicznym w Polsce i na świecie. Niespodziewana sytuacja zaskoczyła nas wszystkich i wywołała nieodwracalne skutki, które będą odczuwalne przez długi czas. Nagłe „odcięcie” źródeł dochodu, niemożność zapewnienia środków finansowych na utrzymanie, sprawia, że kierowane są pytania do samorządów, a także składane są propozycje rozwiązań, które, w tym momencie nie mogą zostać wprowadzone w życie.

Całość działalności samorządu opiera się o podstawy prawne, które są uregulowane przepisami. Z ulg i zwolnień, cześć z Państwa, korzystała już do tej pory, po przedłożeniu dokumentów. Nadal jest taka możliwość, chociaż liczymy na uproszczenie procedur.
Wraz z moim Zespołem, nieustannie śledzimy nowe propozycje przygotowywane przez Rząd RP, który na konferencji transmitowanej przez media zapowiedział pakiet rozwiązań. Natychmiast, po opublikowaniu aktów prawnych, jesteśmy gotowi je wdrożyć na poziomie gminnym.

marek cebula niebieskie