W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz ograniczeniem bezpośredniej obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim informujemy, że Urząd Stanu Cywilnego będzie dostępny dla Mieszkańców tylko w przypadku konieczności rejestracji zgonu (obowiązek zgłoszenia do trzech dni, a jeżeli zgon nastąpił na skutek choroby zakaźnej, w ciągu 24 godzin od zgonu). Powyższej czynności można dokonać tylko po telefonicznym uzgodnieniu dnia i godziny załatwienia sprawy – tel. 68 4109 751. Zgłoszenia ma prawo dokonać tylko jedna osoba.

 Ponadto informujemy, że zarejestrować dziecko, uzyskać odpis aktu stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgonu), zameldować się oraz wymeldować i złożyć wniosek dowodowy można drogą elektroniczną na skrzynkę ePUAP /4s6os10elg/skrytka (pod warunkiem posiadania profilu zaufanego). WNIOSKI POBRAĆ MOŻNA NA STRONIE www.obywatel.gov.pl

Śluby w USC będą odbywały się przy ograniczonej liczbie osób. Oprócz pary młodej, mogą w niej uczestniczyć świadkowie, ewentualnie rodzice oraz jedna osoba, która na uroczystości będzie robić zdjęcia. Nie będzie również możliwości wypicia tradycyjnej lampki szampana.

 

POZOSTAŁYCH INFORMACJI PRACOWNICY UDZIELĄ TYLKO TELEFONICZNIE:

  • USC - tel. 68 4109 751 i  68 4109 752
  • Dowody osobiste i ewidencja ludności - 68 4109 753 i  68 4109 754.

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.