Szanowni Państwo!

"Najbliższe dwa tygodnie to czas kwarantanny dla społeczeństwa" - mówił Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Wobec powyższego podjąłem decyzję o wprowadzeniu ograniczeń w dostępności Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskie. Sytuacja jest nadzwyczajna i zgodnie z zaleceniami służb, we wszystkich samorządach wprowadzane są szczególne środki ostrożności. Cel jest jeden - zminimalizowanie ryzyka zarażenia koronawirusem.

W związku z faktem, że Urząd Miasta jest miejscem, które odwiedza wiele osób przybywających z różnych stron, także z zagranicy, wprowadzamy nadzwyczajne procedury. I tak:

  • od poniedziałku, 16 marca do piątku, 27 marca, interesanci w Urzędzie Miasta przyjmowani będą od godziny 8.00 do 12.00. W pozostałych godzinach pracy pracownicy są do Państwa dyspozycji pod telefonem. Można także kontaktować się poprzez pocztę elektroniczną. Dane kontaktowe dostępne są na http://krosnoodrzanskie.pl/kontakt/pracownicy-urzedu-miasta;
  • od poniedziałku, 16 marca do piątku, 27 marca kasa Urzędu Miasta będzie nieczynna. Prosimy o dokonywanie wpłat poprzez bankowość elektroniczną. Każdy z podatników (osoba fizyczna) posiada indywidualny numer konta, który widnieje na decyzji podatkowej. Wpłaty można dokonać z dowolnego rachunku bankowego;
  • od poniedziałku, 16 marca do piątku, 27 marca wstrzymujemy pracę gońców. Ci z Państwa, którzy nie otrzymali jeszcze decyzji podatkowych uspokajam. Termin wpłaty pierwszej rata jest do 15 marca LUB 14 dni od daty doręczenia decyzji, w przypadku, gdy nie została ona dostarczona do 15 marca.

Zachęcam również do skorzystania z usług platform elektronicznych. Adres elektronicznej skrytki podawczej na ePUAP Gminy Krosno Odrzańskie /4s6os10elg/skrytka

Jeśli musicie Państwo załatwić sprawę osobiście uprzejmie proszę o korzystanie ze środków do dezynfekcji, które dostępne są przy wejściu do budynków.

Ponadto informuję, że w Gminie Krośnie Odrzańskim sztab kryzysowy reaguje na bieżąco. Wprowadziliśmy całodobowe dyżury, zgodnie z wytycznymi wyznaczyliśmy również miejsce na kwarantannę na wypadek pojawienia się na naszym terenie potwierdzonego przypadku koronawirusa. Jednocześnie proszę o otoczenie szczególną opieką osób starszych i tych o obniżonej odporności.

Przypominam także, że ryzyko zakażenia można zmniejszyć poprzez częste mycie rąk, zasłanianie ust i nosa podczas kichania zgiętym łokciem lub chusteczką jednorazową, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, stosowanie bezpieczniej odległości od osób które mają objawy ze strony układu oddechowego tj. kaszel czy katar. Ograniczmy także przebywanie w dużych skupiskach do minimum oraz zrezygnujmy przy powitaniach z podawania sobie rąk.

Zachowajmy zdrowy rozsądek i uważajmy na siebie i swoich najbliższych, a w przypadku pojawienia się objawów typowych dla koronawirusa nie działajmy na własną rękę, tylko skontaktujmy się telefonicznie z najbliższą stacją sanitarno – epidemiologiczną.