W Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim, za zgodą Ministra Cyfryzacji utworzony został punkt potwierdzania profili zaufanych ePUAP. Mieści się on w pokoju nr 30 w bud. A na II piętrze, tel. 68 4109 709, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czynny jest w godzinach pracy Urzędu.
Profile Zaufane umożliwiają elektroniczną komunikację mieszkańców z administracją publiczną. Jest to bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji. Profil Zaufany działa podobnie jak odręczny podpis – identyfikuje osobę, która ten profil wykorzystuje. Wykorzystując Profil Zaufany obywatel może załatwić sprawy urzędowe, w każdym urzędzie na terenie całego kraju drogą elektroniczną, bez konieczności osobistego stawiennictwa w Urzędzie. Profil Zaufany jest usługą dostępną dla wszystkich obywateli, którzy założą konto na stronie www.epuap.gov.pl, następnie (jednorazowo) przyjdą do Urzędu Miasta z dowodem osobistym lub paszportem w celu potwierdzenia swojej tożsamości.
Zachęcamy Państwa do zakładania kont na portalu ePUAP, co umożliwi składanie pism elektronicznych ze skutkiem prawnym bez konieczności stosowania podpisu kwalifikowanego.