Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu wydał ostrzeżenie 1 stopnia dla powiatu krośnieńskiego zgodnie z którym prognozuje się, że w dniu 3 lutego od godz. 10.00 do godz. 21.00 3 lutego będzie silnie wiało. Wiatr może osiągać prędkość do 45 km/h, w porywach do 75 km/km z północnego zachodu.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas panującej pogody. By uchronić się przed porywistymi wiatrami, należy sprawdzać aktualną pogodę i słuchać komunikatów ostrzegawczych. Przed nadejściem silnych podmuchów najlepiej usunąć z parapetów, balkonów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr
i stanowić zagrożenie.

Nie zapominajmy również o zwierzętach, zwłaszcza tych przebywających na zewnątrz oraz o samochodach. Nie należy parkować aut w pobliżu drzew, reklam, szyldów i słupów trakcji energetycznej. Podczas wichury najlepiej nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne. Jeśli w tym czasie podróżujemy - nie zatrzymujmy aut pod drzewami, reklamami czy trakcjami energetycznymi. Zachowajmy również ostrożność przy wyjeździe z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń - istnieje ryzyko zdmuchnięcia samochodu.