Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu wydał ostrzeżenie 1 stopnia dla powiatu krośnieńskiego, zgodnie z którym prognozuje się, że w dniu 1 lutego od godz. 23.00 do godz. 8.00 2 lutego będzie silnie wiało. Wiatr może osiągać prędkość od 45 km/h, a w porywach nawet do 80 km/h.

 

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas panującej pogody. By uchronić się przed porywistymi wiatrami, należy sprawdzać aktualną pogodę i słuchać komunikatów ostrzegawczych. Przed nadejściem silnych podmuchów najlepiej usunąć z parapetów, balkonów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie.

Nie zapominajmy również o zwierzętach, zwłaszcza tych przebywających na zewnątrz oraz o samochodach. Nie należy parkować aut w pobliżu drzew, reklam, szyldów i słupów trakcji energetycznej. Podczas wichury najlepiej nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne. Jeśli w tym czasie podróżujemy - nie zatrzymujmy aut pod drzewami, reklamami czy trakcjami energetycznymi. Zachowajmy również ostrożność przy wyjeździe z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń - istnieje ryzyko zdmuchnięcia samochodu.