Z okazji Święta Straży Granicznej Panu Komendantowi oraz wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Cywilnym Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim przekazuję najserdeczniejsze życzenia i gratulacje.

16 maja to wyjątkowy dzień, w którym możemy wyrazić wdzięczność i szacunek dla trudnej i pełnej poświecenia służby na rzecz bezpieczeństwa oraz integralności granic naszej Ojczyzny. Należycie Państwo do formacji, która wykazuje się niebywałym męstwem, profesjonalizmem i niezłomnością. W ostatnim czasie, w obliczu kryzysu na granicy polsko – białoruskiej, oraz w efekcie inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, Pogranicznikom przyszło mierzyć się z wyzwaniami, na niespotykaną w XXI wieku skalę. W tym kontekście Państwa praca i zaangażowanie w sposób szczególny zasługuje na szacunek i wsparcie.

Obecność Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w naszym mieście bez wątpienia zapewnia Mieszkańcom poczucie spokoju i pewność, że w obliczu sytuacji kryzysowych będziecie nieść natychmiastową pomoc i wsparcie, za co w tym miejscu serdecznie dziękuję.

W imieniu krośnieńskiego samorządu życzę Państwu sił do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom, a także satysfakcji z każdego dnia służby. Niech osiągane sukcesy napawają Państwa dumą oraz stanowią źródło spełnienia na każdej płaszczyźnie życia.

marek cebula niebieskie