Z okazji Dnia Strażaka wszystkim Funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim, jak również Pracownikom Cywilnym jednostki, a także Druhom Ochotnikom składam najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania.

Każdego dnia, z narażaniem własnego życia, Strażacy niosą pomoc dając tym samym świadectwo męstwa, poświęcenia i niezłomności. Podczas trudnych i niebezpiecznych akcji niosą ratunek poszkodowanym i walczą z niszczycielskim żywiołem chroniąc zarówno ludzi, jak i ich mienie.

Obchodzone 4 maja święto jest doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności za Państwa trud oraz za odpowiedzialność i zaangażowanie, wkładane każdego dnia w bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. W imieniu samorządu i mieszkańców Gminy Krosno Odrzańskie życzę wytrwałości oraz bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Niech wykonywanie obowiązków będzie źródłem spełnienia na każdej płaszczyźnie życia, osiągane sukcesy napawają satysfakcją i dumą, a św. Florian ma Was w swojej opiece.

marek cebula podpis