Osiemnaście spotkań, osiemnaście koncertów w przepięknej scenerii doliny Odry i parkowej promenady. Znamy już wakacyjną formułę imprez, które proponują krośnieńscy organizatorzy. Co piątek i sobotę będziemy mieli okazję spotkać się i pobawić przy muzyce znanej i lubianej.

Spełniamy marzenie, które od ponad roku było poza zasięgiem – nareszcie możemy wrócić do normalności i bez strachu spotkać się, porozmawiać, pobawić, pośpiewać razem – mówi organizator krośnieńskich eventów, dyrektor Centrum Artystyczno-Kulturalnego Zamek w Krośnie Odrzańskim, Tomasz Miechowicz. W górnej części Krosna Odrzańskiego, przy odnowionym Parku Tysiąclecia będą się odbywać widowiska muzyczne przygotowane w różnych klimatach – bliskich wszystkim spragnionym przyjemnej zabawy.
Któż nie zaśpiewa „Mój sokole chmurnooki, pytaj o mnie gór wysokich”, czy nie zanuci piosenki filmowej Pretty Woman”? Zaplanowano też spotkania w klimacie lat 80-tych i 9-tych. Poza tym, jak na Krosno Odrzańskie przystało, będzie piosenka żołnierska, ale także poetycka i rockowa. Niespodzianką jest także koncert dwóch dyrektorów, z dwóch lubuskich Domów Kultury utrzymany w atmosferze ballad rockowych. Burmistrz miasta, Marek Cebula zachęca by wykorzystać miejsce, zabrać ze sobą całe rodziny, koce, leżaki i w weekendowe wieczory po prostu dobrze się bawić.

To jednak nie wszystko, bo „Promenada 2021” to również imprezy dla dzieci i rodziców w trakcie tygodnia. Kreatywnie, interesująco zapowiada się program przygotowany na poniedziałki, wtorki, środy i czwartki. W godzinach od 10.00 do 14.00, także na promenadzie, przy Parku Tysiąclecia rodzice będą mogli pokazać dzieciom jak grało się w kapsle, czy „w gumę”. Gry zręcznościowe, malowanie na stretchu, szachy i wiele innych atrakcji zapewni w czasie wakacji fajną zabawę dla kilku pokoleń. Tomasz Miechowicz zachęca „drodzy rodzice, dziadkowie, przypomnijcie sobie i pokażcie pociechom jakie gry dominowały za naszych czasów”. Mało tego, w każdą środę pojawi się akcent WOŚP. Jako, że w przyszłym roku jest jubileuszowy, 30. Finał, już teraz Krosno Odrzańskie zaczyna przygotowania do niego. „Wośpowe warsztaty” będą polegać na tym, że pod okiem instruktorów uczestnicy wykonają gadżety, które później trafią na loterię. Dyrektor CAK Zamek podaje przykład – robimy torbę, bransoletkę itp. jedną dla siebie, a drugą na WOŚP.

Podsumowując – co piątek i sobotę, począwszy od 2 lipca bawimy się przy muzyce. Początek o 19.00, natomiast od poniedziałku do czwartku, od 5 lipca, w godzinach 10.00-14.00 świętujemy wakacje kreatywnie. Miejsce – Krosno Odrzańskie, promenada przy Parku Tysiąclecia.