Drodzy Uczniowie, Szanowni Pedagodzy i Rodzice,

koniec czerwca nierozerwalnie wiąże się z początkiem okresu, który na zawsze pozostaje w naszych wspomnieniach. Wakacje to niewątpliwie najprzyjemniejszy czas w roku. My, dorośli wiele byśmy dali, by móc wrócić do etapu, w którym teraz jesteście. Szkoła kojarzy nam się nie tylko z przyswajaniem podstaw edukacji, ale także, a może przede wszystkim z miejscem kształtowania się wielkich przyjaźni, przeżywania wzruszeń oraz osiągania pierwszych sukcesów.

Wbrew pozorom, lipiec i sierpień to także nauka. Nauka życia. Jesteście, Drodzy Uczniowie, w wieku, który każdego dnia przynosi coś nowego.

Powinniście czerpać z tych doświadczeń pełnymi garściami. Wiem, że zaprocentują one w przyszłości. Jesteście bowiem najwartościowszym skarbem naszej Gminy. Stanowicie jej przyszłość, już niedługo będziecie kształtować nasz samorząd i Polskę.

Ostatnie półtora roku było jednak inne, niż to, które znamy. Czas pandemii stał się egzaminem, który niestety przeszli także najmłodsi Mieszkańcy naszej Gminy. Mam nadzieję, że nie zawiedliśmy Waszego zaufania, a podejmowane kroki zapewniły Wam poczucie bezpieczeństwa.

Chylę czoła przed Waszymi Nauczycielami i Rodzicami, którzy w trudnym czasie zdalnego nauczania robili wszystko, aby wprowadzone ograniczenia jak najmniej odbiły się na jakości procesu edukacyjnego. Mam nadzieję, że po wakacjach wrócicie wszyscy do ławek szkolnych i kolejny rok przygody dydaktycznej realizowany będzie w tradycyjny sposób.

Teraz jednak najważniejsze są rozpoczynające się wakacje. Życzę, by były pełne radości, ale i rozwagi.

Bądźcie bezpieczni i bawcie się dobrze, udanych wakacji 2021,

Wasz Burmistrz

marek cebula podpis odręczny