Zapraszamy na kolejne wyjątkowe spotkanie autorskie w Mediatece - Bibliotece Publicznej w Krośnie Odrzańskim. W piątek, 2 czerwca o 17.00 gościem będzie Przemek Corso- pisarz, zawodowy lektor, konsultant artystyczny, promotor, konferansjer (znany krośnianom z roli Wodnika), scenarzysta, tłumacz, autor tekstów piosenek… a nawet bajek dla dzieci.

Nasz gość wydał kilka książek – w tym "Opowieści z Białej Doliny", serię przygodową o awanturniku i złodzieju zabytków Robercie Karczu, powieść dla dorosłych "Serca twego chłód", nowelę "Gatunek L", a także dwie bestsellerowe biografie, "GrubSon. Na szczycie" i "Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia..." oraz książkę "Czesław Mozil. Pocztówki z pandemii". Jest także autorem scenariusza do gwiazdorskiej superprodukcji "Miasteczko Brighthope" (Storytel). Prywatnie jest Tatą Anaszki, mężem Weroniki i właścicielem psa o imieniu BRK nazwanego na cześć DJ'a BRK. Mieszka w Legnicy. Mówi o sobie, że nie jest znany, i ma rację. Ciągle żartuje, ale jest nietowarzyski i chodzi do kina sam. Włóczykij z natury, Muminek z wyglądu.

Przed laty, prawa do jego serii przygodowej zakupił od niego Wojciech Cejrowski ("Gringo wśród dziki plemion"). Na pierwszą serię o Karczu składały się tomy: "Podziemne miasto", "Miasto złodziei", "Miasto z gliny", "Miasto tajemnic".

W 2023 roku seria została zrestartowana, przepisana i rozbudowana. Pierwszy tom, który wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z pierwszym tomem poprzedniej serii, został wydany przez wydawnictwo SQN, jako "Honor złodzieja". We wcześniejszych latach Corso wydał dwie powieści dla dorosłych, kryminał "Studium w czerwieni" i dramat psychologiczny Maraton. W 2018 roku GrubSon (pod wrażeniem Maratonu) zaprosił Corso do współpracy i zaproponował mu napisanie noweli, która ostatecznie ukazała się w formie książkowej razem z płytą GATUNEK L, a całość trafiła na rynek nakładem wydawnictwa Agora i wytwórni Supa'High'Music. Rok później nakładem wydawnictwa Burda Media na rynek trafiła ich wspólna książka "GrubSon - na szczycie".