W ciągu zaledwie kilkunastu dni, od momentu uruchomienia programu, wniosek o Krośnieńską Kartę Seniora złożyło prawie dwustu mieszkańców w wieku powyżej 60. roku życia. Projekt obywatelski okazuje się strzałem w dziesiątkę. Seniorzy mogą już korzystać z oferowanych dla nich zniżek.

W tym tygodniu pierwsze karty trafiły do właścicieli. Pierwszą, z numerem 001 otrzymał Przewodniczący Krośnieńskiej Rady Seniorów Grzegorz Kopacz, który cieszy się, że zainteresowanie projektem jest spore. Dobrze, że udało się wprowadzić takie udogodnienia, seniorzy jako klienci mogą korzystać z przygotowanej specjalnie dla nich oferty, która ma się powiększać – podkreśla Przewodniczący.

Podmiotów, które zgodziły się współpracować, jest obecnie dwanaście, ale lista będzie regularnie aktualizowana o kolejnych partnerów dołączających do akcji. Zniżki proponują m.in. CAK Zamek, Ośrodek Sportu i Rekreacji, na liście znajdują się także prywatne firmy oferujące chociażby rabaty na usługi fryzjerskie, krawieckie czy gastronomiczne. Jeden z inicjatorów akcji, Radosław Sujak zaznacza, że w programie mogą uczestniczyć podmioty z całej Polski, bo przecież seniorzy to aktywna grupa społeczna, która często wyjeżdża np. nad morze.

Podczas pierwszego, oficjalnego spotkania z burmistrzem Krosna Odrzańskiego, Markiem Cebulą swoje karty odebrało dwadzieścia sześć osób. Członek Krośnieńskiej Rady Seniorów, Andrzej Domagała pytał o możliwość przystąpienia Gminy do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, w której uczestniczy już kilkadziesiąt gmin. Włodarz odpowiada, że jest to brane pod uwagę, jednak pierwsze miesiące mają pokazać jak dużym zainteresowaniem cieszy się krośnieńska „edycja”.

Marek Cebula zachęca podmioty z całego regionu do składania swojej oferty. Każdy sam ustala poziom zniżki oraz zasady preferencji. Partnerzy programu „Karta Seniora” są eksponowani na urzędowych portalach i w mediach społecznościowych. Ich lista jest publikowana na stronie www.krosnoodrzanskie.pl.

Przypomnijmy. Zaczęło się od projektu obywatelskiego. Grupa pięciu osób, w składzie Radosław Sujak, Kazimiera Potocka, Tomasz Rogowski, Bartosz Zaborowicz i Tomasz Miechowicz, zebrała podpisy potrzebne do złożenia takiej inicjatywy. Trafiła ona pod obrady Rady Miejskiej i została przyjęta.

Karta może zostać przyznana wyłącznie osobie fizycznej, mieszkańcowi Gminy, który ukończył 60 lat. Jest bezterminowa, wydawana bezpłatnie, w terminie do 30 dni od złożenia wniosku.

Zgłoszenia dokonywane są poprzez specjalny formularz. Wszystkie informacje znajdują się na www.krosnoodrzanskie.pl/karta-seniora. Można też przyjść osobiście do Urzędu i wypełnić formularz oraz odebrać kartę.