Nie poddają się koronawirusowi i po zeszłorocznym odwołaniu imprezy, w tym roku dojdzie ona do skutku. Co prawda w reżimie sanitarnym, ale jednak. Mowa o „Babskim Wieczorze”, czyli sztandarowym spotkaniu z okazji Dnia Kobiet organizowanym w Krośnie Odrzańskim. Centrum Artystyczno - Kulturalne „Zamek” przygotowało trzydniową niespodziankę dla pań.

Przepisy są czytelne, będziemy się ich trzymać – mówi dyrektor CAK Zamek, Tomasz Miechowicz. „Babski Wieczór” odbędzie się i można nawet mówić o liczbie mnogiej, bo będą to trzy koncerty przygotowane z myślą o paniach. Oczywiście w reżimie sanitarnym. Na Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim, czyli w malowniczej scenerii, będzie zabawa i przyjemność przeniesienia się np. do lat 20-tych oraz 30-tych poprzedniego wieku. Podczas piątkowego koncertu (12.03) wokalistka Jadwiga Macewicz przekona widzów, że ówcześni twórcy rzeczywiście sprzedali „dusze diabłu” wywołując także dzisiaj dreszcze u słuchaczy. Akompaniować będzie jej Albert Bezdziczek.
Dzień wcześniej, bo w czwartek (11.03) odbędzie się spotkanie z poezją śpiewaną. Zespół „Zapchajdziura” przybliży m.in. repertuar czeskiego barta, Jaromira Nohavicy, pojawią się też utwory Jacka Kaczmarskiego. Tomasz Miechowicz zapowiada niespodziankę, której nie chce zdradzać. Doświadczą jej widzowie podczas tego „poetyckiego” koncertu.
Ostatnią odsłoną „Babskiego Wieczoru” będzie trzeci, sobotni koncert stanowiący muzyczną podróż do lat 80-tych, z zespołem Fever Band.
Ta impreza będzie inna niż w 2019 lub wcześniej. Wówczas to na „Babskim Wieczorze”, w hali sportowej bawiło się kilkaset pań. Teraz, ze względu na koronawirusa, nie ma mowy o tak hucznym obchodzeniu Dnia Kobiet, ale chcemy go uczcić w możliwy dostępny sposób, bo po prostu stęskniliśmy się za naszymi widzami – podkreśla Tomasz Miechowicz.
Wszystkie koncerty zaczynają się o godzinie 18.00. Na każdy z nich wejdzie tylko 36 gości (wynika to z reżimu sanitarnego). Bilety w cenie 20 zł dostępne są w sekretariacie Zamku przy ul. Szkolnej 1. Więcej informacji pod nr tel. 535 006 668.

Plakat zawiera tytuły i daty koncertów: 11 marca o godzinie 18.00 „Poetyckie granie”, 12 marca o godzinie 18.00 „Lata 20-te, lata 30-te”, 13 marca o godzinie 18.00 „Przeboje lat 80-tych”.