Informujemy, że na terenie Gminy Krosno Odrzańskie utrzymaniem gminnych dróg, placów, chodników i schodów w ustalonym zakresie zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krośnie Odrzańskim. Prosimy o informowanie, gdy odśnieżenie drogi jest szczególnie konieczne (np. dla ratowania zdrowia lub życia, z uwagi znaczne utrudnienia w ruchu).

Prosimy jednak o wyrozumiałość i branie pod uwagę wielu aspektów, takich jak obfitość opadów, czy też ograniczone możliwości, które uniemożliwiają jednoczesne działania na wszystkich odcinkach i miejscach objętych „Akcją ZIMA”. W pierwszej kolejności udrażniane i zabezpieczane są szlaki komunikacyjne o największym obciążeniu ruchu. Podczas obfitych i długotrwałych opadów połączonych z zawieją lub zamiecią ta sama droga musi być ośnieżana nawet kilka razy dziennie. Prosimy o nieparkowanie samochodów tam, gdzie utrudniałoby to odśnieżanie oraz niewyrzucanie śniegu z chodników na jezdnię, co utrudniałoby ruch na drodze. Za odśnieżanie chodników odpowiadają właściciele lub zarządcy posesji przyległych do chodników.

Informacje o utrudnieniach w ruchu są przyjmowane w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krośnie Odrzańskim przy ul. Wiejskiej 23. Wszystkie zgłoszenia należy kierować od godz. 7:00 do 15:00 na numer tel. Zakładu: 68 383 5412, 68 383 5185 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz całodobowo na numery telefonów: 697 690 431 lub 697 690 432.

Informacja dotycząca zimowego utrzymania dróg [POBIERZ]