Zapowiada się największe „Garden Party” w województwie lubuskim. Przed nami III Festiwal Polskich Win Musujących w Krośnie Odrzańskim. Ulica Czarnieckiego i Park Tysiąclecia trzeci rok z rzędu przekształcą się w miejsce winiarskich doznań.

W sobotę 6 i w niedzielę 7 lipca Krosno Odrzańskie kolejny raz udowodni, że jest stolicą wina musującego metodą tradycyjną. Swój udział zapowiedziało 15 winnic z całego kraju, a wśród nich medaliści i laureaci wielu konkursów. Prym jak zwykle będą wiodły lokalne winnice, bo Krosno Odrzańskie winem stoi. W samym tylko powiecie krośnieńskim znajduje się siedem winnic.
Tereny w okolicy Krosna Odrzańskiego sprzyjają uprawie winorośli, z czego producenci win chętnie korzystają.

Domki winiarskie otwarte będą już od godziny 12.00 I choć oficjalne otwarcie Festiwalu zaplanowano na 15.00, to już wcześniej, bo o 12.15 wspólnie z organizatorami zapraszamy na malowanie i rzeźbienie na żywo. Goshia Cerko i Artur Cerkowniak już w trakcie „Nocy Muzeów” pokazali swoje umiejętności, a teraz będzie można zobaczyć ich prace „Organika, wokół winorośli”.

Po uroczystym otwarciu, które odbędzie się o godzinie 15 odbędzie się także otwarta degustacja. Na scenie pojawi się Wojtek Starzycki, który opowie Wam o winach Klubu 5 – wyjątkowej na skalę Polski inicjatywy, która zrzesza winnice z Krosna Odrzańskiego i okolic. To będzie okazja do spróbowania tego, co Krosno Odrzańskie ma najlepsze, czyli bąbelków. Warto już wcześniej zaopatrzyć się w kieliszki.

Popołudnie i wieczór w Parku Tysiąclecia spędzić będzie można nie tylko przy kieliszku wina, ale także i przy muzyce. Na scenie o godz. 18.00 wystąpi znana na całym świecie Edyta Zazula, która w trakcie swojej kariery współpracowała z muzykami z USA, Kanady, Nowej Zelandii, Włoch, Jamajki czy Wenezueli. W międzyczasie także licytacja obrazów Goshia Cerko. Natomiast o godz. 21. koncert JAM SESSION. Musujące wino i dźwięki muzyki w Parku Tysiąclecia? My już nie możemy się doczekać!

W niedzielę, podobnie jak w sobotę domki winiarskie będą otwarte już od godz. 12.00 Także o tej godzinie rozpocznie się sparkling joga czyli joga z kieliszkiem wina, którą poprowadzi instruktorka Danka Biczyńska. Będzie profesjonalna lekcja, będzie także polskie wino musujące – uczestnicy jednak sami muszą zadbać o własne, wygodne branie i najlepiej matę. Choć zakończenie Festiwalu o godz. 18.00 to radzimy przybyć nieco wcześniej, bo nigdy nie wiadomo kiedy winiarze sprzedadzą wszystkie swoje wina.

Do zobaczenia 6 i 7 lipca na ul. Czarnieckiego i w Parku Tysiąclecia w Krośnie Odrzańskim.

zakaz wjazdu

cała strona Tygodniowa 3 Festiwal Wina Musującego