Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wlkp. ostrzega, że na terenie powiatu krośnieńskiego w godzinach od 13.00 do godziny 20.00 w dniu 28 czerwca 2024 r. mogą wystąpić burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 30 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie nawet do 100 km/h.

Miejscami może wystąpić grad. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas panującej pogody. Aby uchronić się przed porywistymi wiatrami, należy sprawdzać aktualną pogodę i słuchać komunikatów ostrzegawczych. Przed nadejściem silnych podmuchów najlepiej usunąć z parapetów, balkonów, tarasów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie. W czasie burzy w miarę możliwości pozostań w domu/miejscu pracy, nie planuj spacerów, wypoczynku w parkach, alejach wysadzanych drzewami.

Więcej informacji o sposobach postępowania w takich sytuacjach można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim pod adresem:

https://bip.wrota.lubuskie.pl/ugkrosnoodrzanskie/441/Zarzadzanie_kryzysowe/