4 i 5 czerwca to weekend, w czasie którego w Krośnie Odrzańskim odbędzie się Rybobranie. Nowe miejsce, nowa odsłona, wiele atrakcji dla każdego. Zapowiada się wspaniała zabawa!

Park Tysiąclecia i piękna, krośnieńska promenada zostaną podzielone na strefy aktywności, rozrywki i wypoczynku. Na końcu ulicy Parkowej, przy Urzędzie Miasta stanie scena, na której zagrają gwiazdy. Zaczynamy w sobotę – z parkingu przy SP-3 wyruszy Parada Rybobraniowa. Zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców. Na dużej scenie Burmistrz przekaże Wodnikowi „koło sterowe” i tym samym rozpocznie Rybobranie.

GRAFIKA 1

SOBOTA

W sobotę o 19.30 zapraszamy na koncert zespołu Biesiada Polska. Nie można tutaj mówić o typowym występie muzycznym ponieważ zespół łączy muzykę z elementami kabaretowymi. To powoduje, że widzowie bawią się doskonale śpiewając z zespołem takie znane piosenki z gatunku muzyki biesiadnej jak - Szła dzieweczka, - Głęboka studzienka, - Hej sokoły, - Krakowianka, - W zielonym gaju, itp. Jednocześnie dowcipy i konkursy na scenie to nieodłączny element zabawy.

Na 21.00 zaplanowano początek drugiego koncertu – zespołu Łobuzy. Ma on na swoim koncie ponad 1000 zagranych koncertów, na YouTubie piosenki Łobuzów mogą poszczycić się łącznie ponad 270 milionami odsłon. Koncerty Zespołu przyciągają rzesze fanów – pewnie dlatego, że doświadczenie muzyczne gwarantuje niezwykłe show.

GRAFIKA 2

 

NIEDZIELA

Zaczynamy od 15.00 występami grup amatorskich. Potem będzie mieszanaka rock’n’rolla w amerykańskim stylu. To zespół Nadmiar, który znany jest szerokiej, polskiej publiczności. Wokalista zespołu, Tomek Besser był uczestnikiem XI edycji The Voice of Poland. Początek tego koncertu o godzinie 19.30.

Gwiazdy niedzielnego wieczoru nie trzeba przedstawiać – to wykonawca m.in. hitu „O Pani!”, czyli Grzegorz Hyży. Zdobył rozpoznawalność dzięki udziałowi w trzeciej edycji show "X-Factor", w której zajął drugie miejsce. Grzegorz Hyży wykonuje muzykę z pogranicza popu i rocka. Początek koncertu o godzinie 21.00.

GRAFIKA 3

RYBOBRANIOWE STREFY w Parku Tysiąclecia

GRAFIKA 4

Strefa sportowa

W pobliżu pumptracku, przy ulicy Parkowej w Krośnie Odrzańskim zadomowią się sportowcy i dzieci. W sobotę, tuż po paradzie Agnieszka Wojtkowiak-Schmidt podpowie jak skutecznie i zdrowo poprowadzić dietę, poradzi jak trenować i zmierzy skład ciała. Od godziny 16.00 Grzegorz Rompalski da „wycisk” dzieciom i rodzicom podczas zawodów rodzinnych strongman. Konkurencje to - SPACER FARMERA (mini walizki dla dzieci (waga około 3 kg x 2),  walizki dla rodzica w zależności od  predyspozycji (waga 25-100 kg x 2)), WYCISKANIE HANTLA (konkurencja indywidualna  i " rodzinna"), GUMOWY KOSZMAR:  przetaczanie opony (ciężar dobrany indywidualnie), ZALADUNEK ELEMENTOW – PRZENOSZENIE oraz PRZEPYCHANIE SAMOCHODU. Od godziny 19.00 do 21.00 zawody w siłowaniu na rękę. To zawody dla dorosłych, a kategorii kobiet i mężczyzn.

W niedzielę Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował zawody na strzelnicy paintballowej (od godziny 13.00 do 16.00), a w samo południe zostanie otwarte Mobilne Miasteczko Rowerowe. Będą pokazy w wykonaniu Piotra Bielaka (uczestnik X edycji Mam Talent), będą konkursy „Mistrz Równowagi”, „Znajomość Znaków” oraz „Drużynowy Rzut Oponą”.

GRAFIKA 5

Strefa dziecięca

W sobotę od 15.00 do 19.00 oraz w niedzielę od 13.00 do 19.00 zapraszamy najmłodszych, którzy pod okiem animatorów będą mogli wziąć udział w konkursach (wyścigi na piłce, wyścigi jaszczurek, gry planszowe, przeciąganie liny, rzut do celu, itp.). Nie zabraknie malowania twarzy i przygotowywania biżuterii z koralików. Dodatkowo, w niedzielę, o 14.00 odbędzie spotkanie autorskie z Przemkiem Corso, autorem książki „Opowieści z Białej Doliny”.

GRAFIKA 6

GRAFIKA 6A

Strefa seniora

4 i 5 czerwca (w sobotę od godziny 15.00 a w niedzielę od 13.00) warto sprawdzić jakie organizacje pozarządowe działają na rzecz seniorów, a jakie skupiają w swoich kręgach seniorów a potem zapisać się i skorzystać z ich oferty. Podczas Rybobrania seniorzy dowiedzą się także gdzie zadbać o kondycję fizyczną – będą mogli spróbuj swoich sił na rowerku, nauczyć się chodzić z kijami nordic walking, spróbować jogi, a nawet poznać techniki samoobrony. Także namalować obraz. Przy okazji spotkania będzie można wyrobić sobie kartę seniora i korzystać ze zniżek.

Uwaga – ta strefa zaprasza także młodszych, którzy będą mogli sprawdzić i poczuć trudności z jakimi zmaga się osoba z niepełnosprawnościami – dostępny będzie specjalny symulator o nazwie "buty seniora".

W strefie seniora zaprezentują się Spółdzielnia Socjalna Sowa, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Koło Saperów, PTTK, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Centrum Aktywności Lokalnej „Na Poddaszu”, Koło Gospodyń Wiejskich z Maszewa, Krośnieńska Rada Seniorów, oraz Fundacja BawMy.

GRAFIKA 7

Strefa służb mundurowych

„Za mundurem panny sznurem”. Zapewne nie inaczej będzie i teraz, tym bardziej, że policjanci (w niedzielę) i saperzy (w sobotę i niedzielę) przygotowują moc atrakcji. Na pewno pobranie odcisków palców, jak prawdziwemu przestępcy będzie cieszyło się dużą popularnością. Podobnie zresztą jak laserowy symulator strzelań i robot saperski.

GRAFIKA 8

Strefa leśna

Lasy Państwowe oraz Nadleśnictwa Krosno i Brzózka zapraszają na wszystkich miłośników przyrody, pasjonatów ochrony środowiska, lubiących ranne, bose spacery po rosie oraz pozostałych „lasolubów” do swojego stanowiska edukacyjnego. Cezary Żmijewski z Nadleśnictwa Brzózka, Marek Ostrowski z Nadleśnictwa Krosno i Dyrektor Cak Zamek Tomasz Miechowicz zapewniają, że będzie ciekawie, a odwiedzający strefę dowiedzą się dlaczego las jest taki ważny, czemu zięba na czubku sosny siada a zając do lasu ucieka, jak rozpoznać rośliny po zapachu i dotyku, co zrobić, by w lesie nie zabłądzić, a także jak pomóc młodym, porzuconym zwierzątkom. Przygotowane zostaną inspirowane przyrodą gry rodzinne, będą też warsztaty rękodzieła. To wszystko w niedzielę, 5 czerwca, od godziny 12.00 do 18.00.

GRAFIKA 9

Strefa relaksu

Strefa relaksu to miejsce, gdzie po intensywnej zabawie można będzie usiąść w cieniu parkowych drzew lub na promenadowym słońcu. Specjalnie dla Was rozkładamy leżaki, stawiamy krzesła i proponujemy pyszne ciasta.

GRAFIKA 10

Parkingi

W związku z organizacją imprezy zamknięta dla ruchu będzie część ulicy Parkowej oraz ul. Czarnieckiego. Poniżej zamieszczamy mapkę, która prezentuje funkcjonujące parkingi na terenie naszego miasta. Pamiętajmy, że niektóre z nich to parkingi przy funkcjonujących sklepach, nie blokujmy ich w godzinach handlu. Krośnian zapraszamy do spaceru z domu na miejsce imprezy. Wolne miejsca na parkingach zostawmy gościom spoza miasta.

GRAFIKA 11

Dziękujemy

Nie ma imprez bez sponsorów, współorganizatorów, czy podmiotów wspomagających zapraszamy do zapoznania się z listą tych , którzy nas wspierają w organizacji tegorocznego Rybobrania. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!

GRAFIKA 12