Z okazji Święta Policji, wszystkim funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim oraz pracownikom cywilnym składam najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania.

Policjanci jako strażnicy bezpieczeństwa i porządku publicznego niejednokrotnie muszą zmierzyć się z trudnymi zdarzeniami, czy tragediami ludzkimi. Służba w szeregach tej formacji to bez wątpienia zaszczyt i jednocześnie szczególne zobowiązanie. Dzięki niezłomnej postawie mundur policjanta od dziesięcioleci jest symbolem męstwa, niezawodności i poświęcenia. Jesteśmy w wyjątkowym czasie, gdy do zadań Policji, oprócz troski o ochronę życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami godzącymi w te dobra, należą także zadania z zakresu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

W imieniu samorządu i mieszkańców Gminy Krosno Odrzańskie życzę wytrwałości i bezpiecznej służby, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Niech codzienna służba będzie źródłem spełnienia na każdej płaszczyźnie, a osiągane sukcesy napawają satysfakcją i dumą.

marek cebula niebieskie