Zabawa? Integracja? Nie tylko! To także lekcja patriotyzmu – odpowiada Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego pytany o „krośnieńską tradycję” bicia rekordu długości flagi narodowej. 2 maja, w Dzień Flagi, Krosno Odrzańskie po raz kolejny zaprasza do wspólnej zabawy.

Podobnie jak rok temu, próba bicia rekordu odbędzie się w sieci. Co prawda tęsknimy za spotkaniami, za rozmowami w większej grupie, chcemy wyjść i zobaczyć tłumy w naszym odnowionym parku, marzymy o imprezach na promenadzie – jednak bezpieczeństwo w dobie pandemii jest najważniejsze – mówi burmistrz Krosna Odrzańskiego. Ubiegłoroczne doświadczenie pokazuje, że przygoda z flagą może być interesująca także „zdalnie”. Centrum Artystyczno-Kulturalne Zamek z Tomaszem Miechowiczem na czele szykuje się do pobicia rekordu, który jeszcze wynosi 217 metrów i 67 cm. Byliśmy blisko! W ubiegłym roku w Internecie złożyliśmy flagę długości 200,87 m. Pokażmy, że ponura, covidowa rzeczywistość nie pozbawiła krośnian chęci do zamanifestowania swojego patriotyzmu. Do udziału w „wydarzeniu” zapraszamy oczywiście wszystkich chętnych, nie tylko mieszkańców naszego miasta, gminy czy powiatu – mówi dyrektor CAK.

A to oznacza, że możemy napisać – „Polsko, w niedzielę o godzinie 10.00 wchodzimy na profil facebookowy CAK Zamek Krosno Odrzańskie i pod postem, który zostanie tego dnia utworzony, w komentarzu wklejamy zdjęcie z flagą oraz wpisujemy jej długość. To może być przyczynek do rodzinnej zabawy – malowanej, szytej, dzierganej, jakiejkolwiek w barwach biało-czerwonych” – dodaje burmistrz Cebula.

To jednak nie koniec atrakcji związanych z flagą. CAK Zamek przygotował także konkurs, w którym jest do wygrania kilka atrakcyjnych nagród. Tym razem zabawa skierowana jest do mieszkańców gminy Krosno Odrzańskie. Mogą oni przesyłać mailowo, na adres dostępny na stronie CAK Zamek, zdjęcie z flagą. Technika wykonania fotografii jest dowolna, można dokonywać obróbki zdjęć, które należy przesyłać do 3 maja. Konieczne jest załączenie oświadczeń, do pobrania na stronie www.zamek.krosnoodrzanskie.pl. Rozstrzygnięcie nastąpi dwa dni później.

Pobijmy razem rekord długości flagi!  1.	Zrób zdjęcie z flagą narodową. 2.	2 maja 2021 r. pomiędzy godz. 10.00 a 16.00 wejdź na profil CAK Zamek na FB (www.facebook.com/CAKZamek) 3.	Wstaw zdjęcie z flagą w komentarzu pod utworzonym tego dnia wydarzeniem oraz podaj jej długość.