1 kwietnia w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy.

Jak wyjaśnia GUS, spisowi podlegają osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania, a także mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Podstawową formą jest samospis w formule online. Można go dokonać bezpiecznie, bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem strony www.spis.gov.pl, gdzie jest dostępna interaktywna aplikacja do uzupełnienia wpisu. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego. Można zatem skorzystać również z infolinii i wypełnić obowiązek spisowy przez telefon, dzwoniąc pod nr 22 279 99 99. Specjalne stanowisko do samospisu internetowego przygotowano także w Urzędzie Miasta. Będzie można z niego skorzystać w godzinach pracy magistratu, po uprzednim kontakcie telefonicznym pod nr tel. 68 410 97 06 lub 68 410 97 40. Rachmistrzowie rozpoczną swoją pracę po 4 maja.

Spis potrwa do 30 czerwca br. Więcej informacji na https://spis.gov.pl

LICZYMY SIĘ DLA POLSKI!