Od 4 stycznia mieszkańcy Gminy Krosno Odrzańskie będą mieli jeszcze łatwiejszy kontakt z urzędem. Co ciekawe, żeby załatwić sprawę, nie będą musieli kontaktować się z urzędnikami. A to wszystko dzięki urzędomatowi.

 Bez zbędnych kolejek, bez niepotrzebnych kontaktów w dobie pandemii. Kilka kliknięć i po sprawie. A to wszystko dzięki specjalnej maszynie, która została zamontowana przy wejściu do budynku A Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim. Urzędomat to wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia zarówno wprowadzanie opłat jak również składanie dokumentów. To po prostu nic innego jak kolejna, nowa forma kontaktu na linii urząd – mieszkaniec. W dogodnym dla siebie momencie mieszkańcy będą mogli dokonywać opłat i składać pisma urzędowe szybko, ergonomicznie i intuicyjnie – podkreśla Sekretarz Gminy Anna Mikołajczyk.
Urządzenie będzie dostępne od 4 stycznia od 6.00 do 22.00. Mieszkaniec, który przyjdzie do urzędu nawet po godzinach jego pracy, będzie mógł zeskanować pismo, a następnie dostanie potwierdzenie jego złożenia. Natomiast oryginał zostanie w maszynie, a rano urzędnik wyciągnie go z urzędomatu, zarejestruje i nada bieg sprawie, podobnie jak w przypadku korespondencji, która trafia do magistratu pocztą tradycyjną. Opłat w urzędomacie będzie można natomiast uiszczać na różne sposoby – wybór będzie należał do interesanta. Dostępne opcje to płatność za pomocą gotówki, karty płatniczej oraz telefonu. Dodatkowo maszyna posiada także własny system monitoringu, który obserwuje jej najbliższe otoczenie.

urzędomat 3