• Platforma Zakupowa

  Wychodząc naprzeciw zmianom prawnym, które wymuszają elektronizację zamówień publicznych Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim uruchomił Platformę Zakupową

 • Zmiany w opłatach za odpady komunalne

  Od 1 maja obowiązywać będzie nowy system naliczania opłat za odpady komunalne. Zachęcamy do lektury przygotowanych informacji, gdzie w formie pytań i odpowiedzi wyjaśniamy szczegóły związane z funkcjonowaniem nowego systemu.

 • INFORMACJA NA TEMAT UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO

  Od 1 stycznia 2019 r., zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów

 • KORONAWIRUS - Komunikaty Urzędu
 • Krośnieński Parasol Antykryzysowy

  Rada Miejska w Krośnie Odrzańskim na wniosek Burmistrza Marka Cebuli przyjęła pakiet pomocy dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Krosno Odrzańskie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

 • Transportowy raj podatkowy

  Dzięki temu, wysokość stawek podatku od środków transportowych obowiązujących na terenie Gminy Krosno Odrzańskie od 1 stycznia 2016 r., będzie konkurencyjna nie tylko na terenie Województwa Lubuskiego, ale również na terenie kraju.

 • ODREaguj w Krośnie!

  Szukasz pomysłu na weekendowy relaks? Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej prezentacji ofert spędzania wolnego czasu w Krośnie Odrzańskim i okolicach!

Wyjątkowy czas wymaga wprowadzania niecodziennych rozwiązań. W Krośnie Odrzańskim organizatorzy Święta Niepodległości w okrojonym zakresie, wpadli na pomysł przeprowadzenia happenningu w Internecie.

Co roku w Krośnie Odrzańskim organizowany był piknik patriotyczny, na którym mieszkańcy podejmowali próbę bicia rekordu długości flagi Polski, złożonej z setek mniejszych. Co prawda odbywało się to 2 maja, podczas Święta Flagi, jednak skoro nie udało się na wiosnę, to planowano zorganizować to 11 listopada. Niestety i tym razem zakazy związane z pandemią uniemożliwiają realizację pomysłu w przestrzeni publicznej.

Organizatorzy jednak nie poddali się i wymyślili sposób na to, by nie łamać przepisów związanych z zakazem zgromadzeń. Tomasz Miechowicz, dyrektor Centrum Artystyczno-Kulturalnego Zamek zachęca wszystkich użytkowników Internetu do wspólnej zabawy. Jak będzie ona wyglądać? Punktualnie o godzinie 12.00, 11 listopada, na facebookowym profilu CAK Zamek Krosno Odrzańskie ruszy „wydarzenie”. Użytkownicy będą udostępniać tam zdjęcia z flagą oraz podpisem – jaka jest jej długość. Centymetry będą sumowane i dadzą ostateczny wynik po godzinie 16.00, ponieważ do tego momentu potrwa wydarzenie. Dodajmy, że w ubiegłym roku nie udało się pobić rekordu, który nadal wynosi 217 m i 60 cm. Organizatorzy zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w zabawie – Internet nie zna przecież granic.

Same uroczystości związane ze Świętem Niepodległości będą w tym roku dużo skromniejsze. W środę, o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się msza św. Oczywiście z zachowaniem ograniczeń liczby wiernych. W galerii Horex miała pojawić się wystawa fotograficzna Michała Ciesielczyka dokumentująca ubiegłoroczne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Niestety obostrzenia związane z zamknięciem galerii handlowych uniemożliwiają nam jej przygotowanie – dodaje dyrektor Miechowicz. Nie odbył się także zaplanowany na niedzielę, 8 listopada koncert Totus Tuus poświęcony pamięci Jana Pawła II.