W niedzielę, 25 sierpnia kolejna odsłona „Krośnieńskiej 10”. W porównaniu z poprzednimi edycjami organizatorzy przygotowali trasę bardziej terenową i crossową. Bieg rozgrywany jest w ramach Lubuskiej Ligi Biegowej. Start o godzinie 10.00 na Placu Unii Europejskiej w Krośnie Odrzańskim. Spodziewanych jest około trzystu zawodników.

 W dniu dożynek obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu. Wszystkich udających się samochodami na święto plonów zapraszamy do korzystania z wjazdu od ulicy Szosa Poznańska (drugi zjazd do Kamienia).

W piątkowy wieczór, 30 sierpnia, o godzinie 19.00 w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim zagra legendarny zespół Wolna Grupa Bukowina.
Bilety na koncert można kupić w sekretariacie Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim, w Żabkach: przy ulicy Kościuszki oraz przy ulicy Poznańskiej, a także poprzez wpłatę na konto CAK „Zamek”: 36 1090 1551 0000 0001 1350 2745 (bilety będą wówczas do odbioru w dniu koncertu po uprzednim okazaniu potwierdzenia przelewu i weryfikacji z listą wpływów bankowych organizatora).

Informujemy, że Gmina Krosno Odrzańskie wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze współfinansują realizację zadania pn. „Zabezpieczenie przed powodzią miasta Krosno Odrzańskie” – opracowanie dokumentacji technicznej.

16 sierpnia br. (piątek) Urząd Miasta pracuje do godz. 14:300. Kasa otwarta będzie do 13:00, ewidencja ludności do 13:30.

Święto Karpia w Osiecznicy od dwunastu lat udowodnia, że ryba może być powodem poszukiwań coraz to wymyślniejszych przepisów kulinarnych, smakowych i wzrokowych rozkoszy, spotkań z ciekawymi ludźmi, zabawy i rozrywki, rodzinnych wypadów, dziecięcych fascynacji, kultywowania polskich tradycji, prezentacji dokonań artystycznych, promocji talentów i regionu i wreszcie zadowolenia z sukcesu.

W dniu 1 sierpnia br. obchodzimy 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. O 17.00 w hołdzie Powstańcom w całej Polsce, w tym w naszym mieście, zawyją syreny. Chwała Bohaterom!

Ze względu na konwersję baz danych i aktualizację systemu informatycznego Zasobu Geodezyjnego w Starostwie Powiatowym, z którego korzysta Gmina Krosno Odrzańskie w dniach od 29 lipca do 6 sierpnia włącznie nastąpią utrudnienia przy wydawaniu zaświadczeń o przeznaczeniu działek w studium, o rewitalizacji oraz wypisów i wyrysów z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.