Serdecznie zapraszamy na koncert skrzypcowy, który odbędzie się 7 grudnia 2017 r. o godz. 17:00 w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Piastów. Utwory Henryka Wieniawskiego i Aleksandra Zarzyckiego wykona prof. dr hab. Ewelina Pachucka-Mazurek przy fortepianowym akompaniamencie Elżbiety Spychały.

Uczniowie klas VI i VII oraz klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Wężyskach, wzięli udział w koncercie profilaktycznym Jacka Musiatowicza i Michała Musiatowicza. Program słowno-muzyczny wzbudził spore zainteresowanie wśród młodzieży.

29 września 2017 r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej już po raz dwunasty będą mieli możliwość zaprezentowania swoich dokonań teatralnych i artystycznych. To wszystko w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych i Muzycznych. Początek o godz. 10.00 w sali kinowej Klubu Wojskowego 5. Kresowego batalionu saperów. Finał tego samego dnia o godz. 18.00.

Już po raz 11. w Krośnie Odrzańskim będą rozbrzmiewać najpiękniejsze pieśni polskiej muzyki poważnej. W tym roku tematem przewodnim będzie patriotyzm. XI Festiwal Jadwigensis rozpocznie się wspaniałym koncertem w wykonaniu Aleksandra Ładysza, Włodzimierza Trzeciaka oraz Wojciecha Krzysztofa Gąssowskiego.

9 września ruszyła czwarta edycja akcji „Kultura Na Widoku”, której celem jest zwrócenie uwagi na bogactwo zasobów legalnych źródeł, wyrównywanie szans w dostępie do kultury i zachęta do korzystania z kultury w sposób uczciwy. W ramach programu Fundacja Legalna Kultura udostępnia ponad tysiąc utworów – muzykę, filmy, książki i audiobooki oraz zaprasza na wirtualną wizytę w najciekawszych muzeach świata.

Zabawy dla dzieci, piknik europejski, bieg w labiryncie, loteria fantowa i zabawa taneczna. Stary Raduszec zaprasza na Noc Świętojańską! Tego wieczoru nie może również zabraknąć wypuszczania wianków na wodę. Serdecznie zapraszamy!

22 maja nie lada gratka dla miłośników muzyki poważnej. W sali koncertowej Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Krośnie Odrzańskim odbędzie się Festiwal Muzyki Polskiej, podczas którego zaprezentują się młodzi artyści z naszego miasta oraz z Gubina, Słubic, Międzyrzecza i Świebodzina. W programie m.in. muzyka Chopin, Michała Kleofasa Ogińskiego, Aleksandra Szeligowzkiego, Mariusza Matuszewskiego, Andrzeja Kurylewicza czy Kazimierza Serockiego. Serdecznie zapraszamy. Początek przesłuchań o 9:30.

17 maja w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Piastów odbędzie się recital skrzypcowy Agaty Dobryniewskiej. Na fortepianie będzie towarzyszyła solistce Justyna Grondys. W programie zaplanowano utwory m.in. Jana Sebastiana Bacha, Henryka Wieniawskiego i Karola Szymanowskiego.
Serdecznie zapraszamy!