Zapraszamy na XIII edycję Festiwalu Jadwigensis, który w tym roku potrwa od 4 do 6 października. Jest to festiwal głównie muzyki poważnej lecz znajdujące się w programie utwory Leonarda Cohena czy też kozacka pieśń z filmu "Ogniem i Mieczem" pokazują, że mamy do czynienia z różnorodnością muzyczną, która przypadnie do gustu szerokiemu gronu słuchaczy.

Już w najbliższy piątek rozpocznie się XII edycja Festiwalu Jadwigensis. W tym roku zostanie on zrealizowany dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Partnerami są: Parafia Rzymskokatolicka w Krośnie Odrzańskim oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Krośnie Odrzańskim.

5 czerwca o godz. 18:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Krośnie Odrzańskim odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu akordeonowego. Specjalnie dla Państwa wystąpią laureaci I Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w składzie: Zuzanna Brysz, Julia Wlazło, Karol Jabłoński i Oskar Piaskowski. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane oryginalne kompozycje akordeonowe, a także opracowania muzyki ludowej i filmowej.

Serdecznie zapraszamy na koncert skrzypcowy, który odbędzie się 7 grudnia 2017 r. o godz. 17:00 w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Piastów. Utwory Henryka Wieniawskiego i Aleksandra Zarzyckiego wykona prof. dr hab. Ewelina Pachucka-Mazurek przy fortepianowym akompaniamencie Elżbiety Spychały.

Uczniowie klas VI i VII oraz klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Wężyskach, wzięli udział w koncercie profilaktycznym Jacka Musiatowicza i Michała Musiatowicza. Program słowno-muzyczny wzbudził spore zainteresowanie wśród młodzieży.

29 września 2017 r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej już po raz dwunasty będą mieli możliwość zaprezentowania swoich dokonań teatralnych i artystycznych. To wszystko w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych i Muzycznych. Początek o godz. 10.00 w sali kinowej Klubu Wojskowego 5. Kresowego batalionu saperów. Finał tego samego dnia o godz. 18.00.

Już po raz 11. w Krośnie Odrzańskim będą rozbrzmiewać najpiękniejsze pieśni polskiej muzyki poważnej. W tym roku tematem przewodnim będzie patriotyzm. XI Festiwal Jadwigensis rozpocznie się wspaniałym koncertem w wykonaniu Aleksandra Ładysza, Włodzimierza Trzeciaka oraz Wojciecha Krzysztofa Gąssowskiego.

9 września ruszyła czwarta edycja akcji „Kultura Na Widoku”, której celem jest zwrócenie uwagi na bogactwo zasobów legalnych źródeł, wyrównywanie szans w dostępie do kultury i zachęta do korzystania z kultury w sposób uczciwy. W ramach programu Fundacja Legalna Kultura udostępnia ponad tysiąc utworów – muzykę, filmy, książki i audiobooki oraz zaprasza na wirtualną wizytę w najciekawszych muzeach świata.