Uroczystości patriotyczne, piknik europejski oraz wydarzenia sportowe to niektóre z propozycji, z których skorzystają mieszkańcy naszej gminy i ich goście w trakcie długiego majowego weekendu. Rozpoczniemy piknikiem europejskim #Lubuskie Challenge.

Gmina Krosno Odrzańskie „rybą stoi”. Po jednej z najatrakcyjniejszych imprez plenerowych województwa lubuskiego, czyli czerwcowym Rybobraniu, nadszedł czas na „Święto Karpia” w Osiecznicy. Już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia o godz. 14.00 na boisku szkolnym w Osiecznicy odbędzie się impreza nie tylko dla miłośników ryb. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nie zabraknie także pysznego jedzenia.

W dniu 27 sierpnia 2016 r. w Kosierzu odbędą się Powiatowo - Gminne Dożynki zorganizowane przez Powiat Krośnieński, Gminę Dąbie oraz Radę Sołecką i mieszkańców Kosierza. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.00 Mszą św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kosierzu. W programie zaplanowano m.in. przemarsz korowodu wraz z obrzędem dożynkowym, jarmark z licznymi atrakcjami dla dzieci, występy artystyczne i zabawę taneczną. Szczegóły na załączonym plakacie.

Rozpoczyna się nowy sezon rejsów turystycznych po Odrze. Pomimo zeszłorocznych problemów z poziomem wody w Odrze liczymy, iż ten rok pozwoli aby w pełni zachwycać się naszą piękną rzeką.

Udało się usunąć usterkę, która uniemożliwiła pływanie statku Zefir przez kilka ostatnich dni. Zapraszamy do skorzystania z oferty rejsów przygotowanych specjalnie pod kątem długiego, majowego weekendu.

Serdecznie zapraszamy do Osiecznicy na IX już Święto Karpia, które odbędzie się 13 sierpnia 2016 r. na boisku szkolnym od godziny 14.00. W programie: zawody wędkarskie na łowisku komercyjnym w Czetowicach, konkurs na najlepszą potrawę z karpia, wręczenie nagród w konkursie „Po prostu Karp”, występy lokalnych zespołów: „Modry Len”, „Tęcza”  z Grzmiącej,  „Na Wójtowej Roli”.

Przed nami kolejny sezon pływania statków wycieczkowych Zefir i Laguna. Stowarzyszenie Odra dla turystów zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z tej formy rodzinnej rozrywki. Tegoroczne rejsowanie rozpocznie się 15 kwietnia i trwać będzie aż do końca października.

Informujemy, że 26 lutego br. weszło w życie Zarządzenie nr 28/16 Burmistrza Krosna Odrzańskiego wprowadzające Regulamin wydawania materiałów promocyjnych Gminy Krosno Odrzańskie.