W niedzielę, 26 sierpnia fanów biegania czekają wielkie, sportowe emocje. W Krośnie Odrzańskim wystartuje kilkuset biegaczy, którzy będą musieli poradzić sobie z trasą, której różnica poziomów wynosi kilkadziesiąt metrów.

21 lipca 2018 r. w Osiecznicy odbędzie się turniej piłki siatkowej dla młodzieży. Drużyny można zapisywać pod nr tel. 781095401 lub w dniu zawodów przed rozpoczęciem imprezy. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Artur Wołoszyn - mieszkaniec Krosna Odrzańskiego i reprezentant sekcji kickboxingu Gwardia Zielona Góra wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski w formule kick-light do 84 kg.

Cóż to był za bieg. Blisko czterystu zawodników, trasa wymagająca dobrej kondycji i zapowiedź przyszłorocznej edycji - ubiegłotygodniowy bieg na dystansie 10 km trzeba zaliczyć do udanych.

To jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych wakacji. Wielomiesięczne przygotowania, zapisy kilkuset biegaczy z całej Polski, swoją obecność zapowiedzieli także amerykańscy żołnierze. „Krośnieńska 10” to obowiązkowy punkt wielu sportowców w kalendarzu biegowych imprez. Nie inaczej będzie w tym roku. W związku z biegiem, który rozpoczyna się o godzinie 10.00, w niedzielę, 27 sierpnia, wystąpią trudności w ruchu występujące na trasie biegu, tj. w okolicach ulic Piastów, Wakacyjnej, drogi prowadzącej do i przez Łochowice, a następnie Kościuszki i 1 Maja.

Klub UKS FA Krosno Odrzańskie zajął w kategorii U-8 III miejsce w wojewódzkich finałach turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Maria Stefanowicz, strzelając 7 goli, została królem strzelców wśród dziewczynek. Lubuskie finały odbyły się 30 i 31 marca w Kostrzynie nad Odrą.

Krosno Odrzańskie, Karcag i Schwarzheide – to miasta, które od lat łączy nie tylko współpraca, ale przede wszystkim przyjaźń. Ta w sobotę 24 września została potwierdzona na kolejnej płaszczyźnie, a konkretnie sportowej. Wszystko za sprawą Turnieju Miast Partnerskich.

Już w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia na ulice Krosna Odrzańskiego i okolic wybiegną uczestnicy biegu Krośnieńska Dziesiątka. Lista startowa jest już zamknięta, Organizatorzy czekają na ostatnie wpłaty.