15 i 16 czerwca port rzeczny w Krośnie Odrzańskim ponownie tętnić będzie życiem.  Rybobranie na stałe wpisało się w kalendarz lubuskich imprez plenerowych.Dotychczasowe edycje przyciągnęły kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Głównie za sprawą gwiazd, które świecą najjaśniej na polskiej scenie muzycznej. W tym roku, podczas pierwszego dnia święta, organizatorzy postawili na inny niż do tej pory rodzaj muzyki. W sobotę królować będą klimaty disco. Najpierw wystąpi zespół Coctail Boys, a po nich zagra zespół M.I.G. Po koncertach planowana jest zabawa taneczna do 2 w nocy. W drugi dzień Rybobrania od godziny 19.00 wszystkie oczy zwrócą się ku dużej scenie. Najpierw zagra zespół Magic of Queen, a po nim Varius Manx & Kasia Stankiewicz.

Wciąż jednak najważniejszym akcentem ma być ryba i jej różne, kulinarne odsłony. Utrzymany zostanie podział stref na różne aktywności, który w ubiegłym roku spodobał się rybobraniowym gościom. Będzie więc strefa dla dzieci, fitness, kulinarna oraz tzw. chill-out`u czyli rekreacji i wypoczynku.
Początek Rybobrania to tradycyjny już barwny korowód ulicami miasta. Rozpocznie się on w sobotę, 15 czerwca, o godzinie 15.00 i wyruszy z parkingu przy hali sportowo – widowiskowej. Godzinę później, w porcie nastąpi przekazanie steru Wodnikowi oraz atrakcyjny pokaz w wykonaniu tancerzy Etny. Widowiskowo zapowiada się wyścig smoczych łodzi oraz finał zawodów cross-fit.
W niedzielę warto pojawić się w porcie już o 12.00. Wówczas ruszą strefy, do tego najmłodsi będą mogli zostać „bohaterami Rybobrania”. Tomasz Miechowicz, dyrektor CAK Zamek zdradza, że ten punkt będzie realizowany wspólnie ze służbami mundurowymi. Będą też konkursy kulinarne i degustacja zupy rybnej gotowanej w olbrzymim garze. Przygotowanych zostanie nawet 1000 porcji.

A5 zajawka 2 główne zespoły