Sobota, 15 czerwca, godzina 15.00, parking przy hali sportowo-widowiskowej w Krośnie Odrzańskim. To stamtąd ruszy barwny korowód rybobraniowy, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni. Ten radosny pochód ulicami miasta dotrze do portu rzecznego, gdzie o 16.00 oficjalnie rozpocznie się Rybobranie. 

Zachęcamy wszystkim mieszkańców gminy, namawiamy gości z całego regionu – dołączcie do nas i weźcie udział w rybobraniowym korowodzie mówi Tomasz Miechowicz, dyrektor Centrum Artystyczno-Kulturalnego Zamek w Krośnie Odrzańskim. – Można iść w przebraniu, można w normalnym stroju, jak komu wygodniej, ważne, aby było nas widać i słychać. Towarzyszyć nam będą orkiestra dęta i szczudlarze, mamy przygotowane kolorowe gadżety, będzie wesoło – dodaje. 

Tegoroczne Rybobranie kusi różnorodnością atrakcji. Utrzymany zostanie podział stref na różne aktywności. Będzie więc strefa dla dzieci, fitness, kulinarna oraz tzw. chill-out`u czyli rekreacji i wypoczynku. W sobotę królować będą klimaty disco. Najpierw wystąpi zespół Coctail Boys, a po nich zagra zespół M.I.G. Po koncertach planowana jest zabawa taneczna do 2 w nocy.
W niedzielę warto pojawić się w porcie już o 12.00. Wówczas ruszą strefy, do tego najmłodsi będą mogli zostać „bohaterami Rybobrania”. Będą też konkursy kulinarne i degustacja zupy rybnej gotowanej w olbrzymim garze. Od godziny 19.00 wszystkie oczy zwrócą się ku dużej scenie. Najpierw zagra zespół Magic of Queen, a po nim Varius Manx & Kasia Stankiewicz.
SZCZEGÓŁY IMMPREZY TUTAJ

Rybobranie 2019 plakat B1 program wer2