Zapraszamy mieszańców Krosna Odrzańskiego na pikniki ekologiczne. Pierwszy, odbędzie się na Placu Unii Europejskiej w poniedziałek, 23 września. Dzień później, czyli we wtorek (24.09.) taki piknik będzie miał miejsce przy zbiegu ulic Kościuszki i Słubickiej, czyli na tzw. „szachownicy”, w środę, 25 września na placu zabaw przy ul. Kopernika, a w czwartek, 26 września w dolnej części miasta na placu zabaw przy Placu Prusa.

Pikniki będą prowadzone w godzinach od 16.30 do 18.00. Podczas każdego z nich przeprowadzane będą konkursy, w których nagrodami będą zgniatarki do puszek i butelek plastikowych. – Oprócz tego mamy całą masę innych gadżetów takich jak kubki, magnesy, balony czy pen drivy z filmami ekologicznymi. Wszystko to trafi do mieszkańców, którzy bawiąc się wspólnie z nami, będą jednocześnie uczyć się właściwej segregacji śmieci – mówi Anna Januszkiewicz. Akcja jest kierowana głównie do mieszkańców wspólnot, bowiem to tam występują największe problemy z selektywna zbiórką odpadów komunalnych. Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula zwraca w tym kontekście uwagę na ważny fakt. - Trzeba także pamiętać, że zmieniają się przepisy i od września przyszłego roku wszyscy będziemy mieli obowiązek segregować śmieci, dlatego już dzisiaj warto pomyśleć o wyrobieniu dobrych przyzwyczajeń – mówi.

Pikniki ekologiczne realizowane będą dzięki pozyskaniu przez Gminę Krosno Odrzańskie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

70473535 1287314851450289 6681128736269533184 n