W najbliższą sobotę, 5 listopada br. o godz. 17.00 w Zamku Piastowskim odbędzie się otwarcie wystawy kolekcjonerskiej pn. „Skarby Ziemi – minerały, skały i skamieniałości” autorstwa mieszkańca Krosna Odrzańskiego - Krzysztofa Szpaka. To pierwsza taka wystawa w zamkowej galerii.
Student Geologii i Górnictwa na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie od wielu lat pasjonuje się tematyką ziemi, a owoc jego zainteresowania będzie można zobaczyć w krośnieńskim zamku. W prezentowanych zbiorach znajdą się m.in. skały magmowe (granity, bazalty, melafiry), skały osadowe (wapienie, piaskowce, tufy), metamorficzne (marmur, gnejs), rudy metali, sole, węgle, torfy, kamienie półszlachetne i ozdobne, kamienie ze świata (Rumunia, Islandia, Kreta, Włochy, Wyspy Kanaryjskie, Izrael).
Krzysztof Szpak (ur. 1993 r. w Krośnie Odrzańskim) – student 4 roku Geologii na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz 2 roku Górnictwa na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Członek Studenckiego Koła Naukowego Geologów w Sekcji Geologii Górniczej oraz Sekcji Geologii Złożowej. Uczestnik ponad 30 wypraw geologicznych, w tym kilku zagranicznych. Zainteresowania: wędkarstwo, kolekcjonowanie minerałów i skamieniałości, spędzanie czasu na łonie natury, muzyka lat 80. i 90.
Zainteresowanych kolekcjonowaniem minerałów oraz skamieniałości zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

skarby1

skarby2