„Lotnictwo – miłość i pasja” to najnowsza wystawa, którą będzie można oglądać w Galerii Horex od 8 kwietnia 2016 r. Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” przy współpracy z Lubuskim Towarzystwem Fotograficznym przygotowało wernisaż, który przedstawia przede wszystkim najważniejsze imprezy lotnicze w Polsce w 2015 roku. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 8 kwietnia 2016 r. o godz. 18.00 w Galerii Horex.

O wystawie:
Na eksponowanej wystawie będzie można zobaczyć m.in. fotografie z: - międzynarodowych pokazów lotniczych “AEROFESTIVAL 2015”, który odbył się w Poznaniu w dniach 13-15.06.2015 r.,
- przepięknie przysłoniętego nieba różnokolorowymi i wymyślnymi balonami nad Szczecinkiem i okolicą w ramach „VI-go Międzynarodowego Festiwalu Balonowego”, który się odbył w dniach 03-05 lipca 2015 r.;
- największej niekomercyjnej imprezy lotniczej w Polsce „Mazury Air Show” zorganizowanej przez Aeroklub Krainy Jezior, a która odbywała się nad jeziorem Niegocin w Kętrzynie w dniach 01-02.08.2015 r.;
- międzynarodowych wojskowych pokazów lotniczych zorganizowanych przez Siły Powietrzne RP – „Air Show” w Radomiu 22-23.08.2015 r.;

Sierpień 2015 r. był dla lubuszan interesujących się lotnictwem czymś wyjątkowym. Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie w dniach 13-16 sierpnia 2015 r. odbyły się „XV Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata FAI”. 60 zespołów z całego świata brało udział w konkurencjach nawigacyjnych i precyzyjnym lataniu na bardzo małej wysokości. Nie często zdarza się okazja kilkudniowej obserwacji i możliwości fotografowania zmagań wielu międzynarodowych załóg. Wyczyny pilotów obserwowało tysiące ludzi. Nie zabrakło tam członków LTF. Zachwyceni niecodziennymi widowiskami nie mogli się oprzeć pokusie zorganizowania tematycznej wystawy.

O autorach:

Historia Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego sięga lat 50-tych XX w. 19 czerwca 1954 r. na zebraniu organizacyjnym powołano Oddział Wojewódzki Polskiego Towarzystwa Fotograficznego w Zielonej Górze.
W roku 1961 r. nastąpiła reorganizacja nieprofesjonalnego ruchu fotograficznego. Oddziały PTF zostały przekształcone w samodzielne stowarzyszenia, posiadające osobowość prawną zrzeszone w Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych w Polsce. 15 kwietnia 1961 r. odbyło się zebranie organizacyjne, na którym Oddział PTF przekształcono w Zielonogórskie Towarzystwo Fotograficzne.
W 1971 roku podjęto uchwałę o zmianie nazwy na Lubuskie Towarzystwo Fotograficzne.
W naszej historii były okresy dynamicznego rozwoju jak i lata regresu, załamania dobrej passy prowadzące prawie do rozwiązania towarzystwa. Taki los zapewne spotkałby nasze Towarzystwo gdyby nie grupa członków klubu fotograficznego z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonej Górze, którzy w roku 2014 podjęli próbę wyjścia z regresu.
Jesienią 2015 r. nastąpiły zmiany w składzie Zarządu. Obecnie nasze Towarzystwo liczy 44 członków w tym 12 honorowych.
Staraniem nowego Zarządu dostaliśmy dofinansowanie na naszą działalność z Urzędu Miasta Zielona Góra oraz z Urzędu Marszałkowskiego. W tym roku planujemy nasze zdjęcia pokazać również poza Zieloną Górę. Pozwoli nam to nawiązać kontakty, promować nasze Towarzystwo i upowszechniać fotografię na terenie Ziemi Lubuskiej.

PLAKAT