Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” zaprasza dziś (01.04.2016 r.) o godz. 18.00 do Zamku Piastowskiego (krużganki) na uroczyste otwarcie wystawy malarstwa pt.”Więc chodź pomaluj mój świat” grupy artystycznej Majsternia z Krośnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


MAJSTERNIA to grupa artystyczna, która od wielu lat działa przy Krośnieńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Swój dorobek artystyczny zaprezentują 1 kwietnia w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim. Wystawa „Więc chodź, pomaluj mój świat” ukazywać będzie klimaty lata, jesieni, zimy, budzącej się wiosny, a także urodę kwiatów i niektóre piękne obiekty. Urokliwe położenie Krosna Odrzańskiego to niekończące się inspiracje do tego rodzaju tematów.
Sekcja malarska pod nazwą „Majsternia” istnieje przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Krośnie Odrzańskim od 2009 roku. Są to amatorzy z pasją malarską. Swój dorobek prezentują co roku w organizowanych wernisażach, które mają na celu pokazanie stopnia wrażliwości ludzkiej na piękno. Sekcję prowadzi artystka malarka Pani Lena Kot.


„Więc chodź, pomaluj mój świat
Na żółto i na niebiesko,
Niech na niebie stanie tęcza
Malowana twoją kredką.”

Fragment piosenki zespołu Dwa plus jeden

image ca53e9a5d52609c7629771cd383bd971bbc17fd01a2a6ed8c0

Wernisaz