Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu, ostrzega o możliwości wystąpienia burz z opadami deszczu: od godziny 13.00 do godz. 18.00 dnia 21.06.2018 r. Opady deszczu od 15 do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia – 80%.

 

 Zapraszamy 25 czerwca 2018 r. w godzinach od 12.00 do 14.30 do Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim (budynek A, salka konferencyjna nr 5 – parter) na bezpłatne konsultacje, podczas których będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój, szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Spotkanie poprowadzą specjaliści ds. Funduszy Europejskich. Do dyspozycji będą również bezpłatne materiały informacyjne.

 

Informujemy, że w związku Rybobraniem w od 9 czerwca 2018 r. r. (sobota) od godz. 4.00 do 11 czerwca 2018 r. (poniedziałek) do godz. 10.00 w obrębie skrzyżowania ul. Ariańskiej (droga krajowa nr 29) z ulicami: Słoneczną i Zamkową, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. W tych dniach wyłączona z ruchu będzie ulica Słoneczna. Wjazd do tej części miasta odbywał się będzie poprzez ul. Zamkową, do ul. Szkolnej (do tej pory jednokierunkowej). Odwrotnie wyjedziemy ulicą Szkolną i Pocztową do drogi krajowej.

Projekt eUsług realizowany przez Gminę Krosno Odrzańskie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 wkracza w decydującą fazę. Rusza wdrażanie aplikacji, która umożliwi mieszkańcom kontakt z Urzędem Miasta z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, pozwalając w ten sposób zaoszczędzić czas.

Z przykrością zawiadamiamy, że pomimo najszczerszych chęci i starań, statek ZEFIR nie będzie w stanie przypłynąć do Krosna Odrzańskiego na czas Rybobrania. 

Poniżej prezentujemy plan parkingów na tegoroczne Rybobranie. Jednocześnie przypominamy, że Rybobranie ma status imprezy masowej, w związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z poniższymi regulaminami.

Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych, wychowujących troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia oraz gdy dziecko uczy się w szkole lub w szkole wyższej do ukończenia 25 roku życia i bez ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

W związku z pracami przygotowawczymi do Rybobrania oraz z samą imprezą, informujemy, że od 7 do 11 czerwca dworzec PKS będzie zamknięty. Odjazdy autobusów będą się odbywały z przystanków tymczasowych zlokalizowanych przy ul. Trakt Książęcy (przed dworcem) oraz ul. Murnej (przy hotelu Odra).