Informujemy, że decyzją Prezydenta RP od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do godziny 19.00 w sobotę, 19 stycznia obowiązywać będzie żałoba narodowa ogłoszona w związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza. Jednocześnie zapraszamy do wspólnego uczczenia pamięci Zmarłego podczas spotkania, jakie krośnieński samorząd organizuje w sobotę, 19 stycznia o godz. 17.00 pod Urzędem Miasta przy ul. Parkowej 1. Bezpośrednio po nim, o godz. 18.00 w kościele św. Andrzeja odbędzie się msza św. w intencji śp. Pawła Adamowicza.
Tragiczna śmierć Prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza poruszyła wiele środowisk. Jako wspólnota samorządowa łączymy się w bólu i cierpieniu z Rodziną, Przyjaciółmi i Bliskimi Zmarłego. Na znak naszej solidarności i żałoby, decyzją Burmistrza Krosna Odrzańskiego Marka Cebuli, flaga miejska została opuszczona do połowy masztu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, którzy chcieli uczcić pamięć Pana Prezydenta Adamowicza, w gablocie Urzędu Miasta zamieszczono Jego zdjęcie przepasane kirem, pod którym można zostawiać znicze.

Z okazji rozpoczynających się dziś ferii zimowych życzę wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom udanego odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Drodzy uczniowie nie zapominajcie jednak o bezpieczeństwie swoim oraz osób towarzyszących, nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Wierzę, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim półroczu.

    Burmistrz

Marek Cebula

Poradnik bezpiecznego wypoczynku - kliknij aby otworzyć

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu prognozuje niebezpieczne zjawiska meteorologiczne:
w dniu 11 stycznia 2019 roku od godz. 12.00 do godz. 18.00, przewiduje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Informujemy, że od 1 stycznia 2019 r. w zakresie podatku od nieruchomości zmianie uległy:
1) stawki podatku od nieruchomości wprowadzone uchwałą nr II/6/18 Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim z dnia 5 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na terenie Gminy Krosno Odrzańskie,

Przypominamy o obowiązku złożenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia br. oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku 2018 oraz o konieczności wniesienia do 31 stycznia br. opłaty – jednorazowej lub I raty za korzystanie z posiadanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Informujemy, że w dniu 8 styczniao godzinie 9:00 w sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Parkowej 1 odbędzie się IV Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej kadencji 2018-2023.

Wyniki rekrutacji osób zakwalifikowanych do projektu pn. „Pierwszy Żłobek Miejski w Krośnie Odrzańskim szansą na poprawę sytuacji zawodowej opiekunów” dostępne są w siedzibie Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim, ul. Parkowa 1, w Biurze Obsługi Interesanta oraz w budynku B, pok. nr 10.