Kolejne pięć lat to okres wytężonej pracy, dokładnego planowania i realizacji celów zapisanych w strategii rozwoju Gminy – expose burmistrza Krosna Odrzańskiego Marka Cebuli podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej zawierało wiele konkretów i słów o odpowiedzialności za Gminę.

Informujemy, że w dniu 19 listopada o godzinie 16:00 w sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Parkowej 1 odbędzie się I sesja Rady Miejskiej  kadencji 2018-2023.

Informujemy, że w dniu 15 listopada o godzinie 12:00 w sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Parkowej 1 odbędzie się LX sesja Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim.

W imieniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze zapraszamy do zapoznania się ze wstępną dokumentacją dla obwodnicy Krosna Odrzańskiego w ciągu drogi krajowej nr 29 oraz do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym w ramach konsultacji społecznych, które odbędzie się 15 listopada 2018 r. o godzinie 16:00 w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim ul. Parkowa 1.

„100. urodziny Niepodległej Polski” – pod takim wyjątkowym hasłem odbędzie się jedna z części obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Kościuszki (tzw. "szachownica") odbędzie się piknik patriotyczny. W programie wspólne śpiewanie pieśni, ognisko z pieczeniem kiełbasek, grochówka, tort i pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy 11 listopada od godz. 17.00. Wcześniej, tego samego dnia (niedziela), o godzinie 12.00 w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny, a tuż po niej uroczystości patriotyczne pod Pomnikiem Powrotu Środkowego Nadodrza do Macierzy.

Zakończył się I etap Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili 13 propozycji zadań, które obecnie przechodzą weryfikację formalną i merytoryczną. Oto ich wykaz

Od 1 grudnia 2018 r. zwolnienia lekarskie będą wystawiane tylko w formie elektronicznej. Wystawienie e-ZLA trwa tylko chwilę, bo system podpowiada lekarzowi większość danych. E-ZLA wystawione przez lekarza natychmiast trafia do ZUS, a ZUS udostępnia je pracodawcy i ubezpieczonemu (pacjentowi).

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, poświęcone rekrutacji do nowopowstałego żłobka, które odbędzie się w czwartek, 8 listopada o godz. 17.30 w sali 1000-lecia w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim, przy ul. Szkolnej 1.