Marek Cebula (ur. 30 listopada 1965 r. w Gubinie), Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Poseł na Sejm VI kadencji, przedsiębiorca i społecznik. Współzałożyciel i długoletni prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych SKARPA. Miłośnik motoryzacji i jazdy na rowerze, czterokrotny Mistrz Polski w Triathlonie, w kategorii „Sztafeta VIP”.
Ukończył studia na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu z tytułem zawodowym magistra inżyniera leśnictwa, jednak w swoim zawodzie przepracował tylko kilka miesięcy. W latach 1992-2007 prowadził własną działalność gospodarczą, a w 2002 roku zadebiutował w lokalnej polityce zostając Radnym Miejskim. W 2006 roku, po przegranych wyborach samorządowych, zasiadł w Radzie Powiatu Krośnieńskiego, a w 2007 roku, z woli Lubuszan, objął mandat poselski. W 2010 roku ponownie zawalczył o stanowisko Burmistrza Krosna Odrzańskiego, tym razem z powodzeniem, obejmując urząd na czteroletnią kadencję.
W swoim życiu wierny mickiewiczowskiej zasadzie „sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”, wierząc, że wszystko można osiągnąć wytrwałą pracą, okraszoną dużą dozą pasji i serca wkładanego w realizację codziennych obowiązków.
Grzegorz Garczyński (ur. 12 sierpnia 1979 r. w Krośnie Odrzańskim), Zastępca Burmistrza Krosna Odrzańskiego, absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Elektroniki, Elektrotechniki i Telekomunikacji oraz menadżerskiego programu MBA Executive w Wielkopolskiej Szkole Biznesu przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Współzałożyciel i długoletni członek Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych SKARPA. Przez wiele lat przedsiębiorca. Sportowiec, grywa w piłkę nożną, squash i szachy.