Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut. 

 Informujemy, że w dniu 28 czarwca o godzinie 9:00 w sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Parkowej 1 odbędzie się LII sesja Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim.

21 czerwca 2018 roku Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula przyznał 55-ciu wybitnym uczniom szkół z terenu Gminy Krosno Odrzańskie „Nagrody Burmistrza Krosna Odrzańskiego" z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu, ostrzega o możliwości wystąpienia burz z opadami deszczu: od godziny 13.00 do godz. 18.00 dnia 21.06.2018 r. Opady deszczu od 15 do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia – 80%.

 

 Zapraszamy 25 czerwca 2018 r. w godzinach od 12.00 do 14.30 do Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim (budynek A, salka konferencyjna nr 5 – parter) na bezpłatne konsultacje, podczas których będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój, szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Spotkanie poprowadzą specjaliści ds. Funduszy Europejskich. Do dyspozycji będą również bezpłatne materiały informacyjne.

 

Informujemy, że w związku Rybobraniem w od 9 czerwca 2018 r. r. (sobota) od godz. 4.00 do 11 czerwca 2018 r. (poniedziałek) do godz. 10.00 w obrębie skrzyżowania ul. Ariańskiej (droga krajowa nr 29) z ulicami: Słoneczną i Zamkową, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. W tych dniach wyłączona z ruchu będzie ulica Słoneczna. Wjazd do tej części miasta odbywał się będzie poprzez ul. Zamkową, do ul. Szkolnej (do tej pory jednokierunkowej). Odwrotnie wyjedziemy ulicą Szkolną i Pocztową do drogi krajowej.

Projekt eUsług realizowany przez Gminę Krosno Odrzańskie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 wkracza w decydującą fazę. Rusza wdrażanie aplikacji, która umożliwi mieszkańcom kontakt z Urzędem Miasta z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, pozwalając w ten sposób zaoszczędzić czas.

Z przykrością zawiadamiamy, że pomimo najszczerszych chęci i starań, statek ZEFIR nie będzie w stanie przypłynąć do Krosna Odrzańskiego na czas Rybobrania.