Informujemy, iż w najbliższy poniedziałek (26 marca br.) z przyczyn technicznych kasa Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim będzie czynna w godzinach od 10.00 do 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Zgodnie z poleceniem Wojewody Lubuskiego, w najbliższy czwartek 22 marca 2018 r. w godzinach 12.00 – 12.30, na terenie Krosna Odrzańskiego zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych. Nadane zostaną następujące sygnały akustyczne:
- ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny trwający 3 min.,
- odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny, trwający 3 min.

 

Burmistrz Krosna Odrzańskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego pn. „Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych i specjalistycznych usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi osobom uprawnionym w miejscu zamieszkania klienta na terenie Gminy Krosno Odrzańskie w okresie od 01.05.2018 r. do 31.12.2018 r.” oraz powołał komisję konkursową do przeprowadzenia postępowania i oceny ofert.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 marca 2018 r. zmarła śp. Maria Cechowicz-Wytrych, długoletni, zasłużony pracownik oświaty. Karierę zawodową rozpoczęła jako nauczyciel języka polskiego, języka rosyjskiego i historii w Szkole Podstawowej w Kosierzu. Przez ponad 20 lat uczyła języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Krośnie Odrzańskim, była też wicedyrektorem tej szkoły. W latach 1984-1992, przez dwie kadencje była Radną Rady Narodowej Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim, przewodniczyła Komisji Oświaty. Od 2002 do 2006 r. była Radną Powiatu Krośnieńskiego.

Było świetnie, dowiedzieliśmy się o planach władz Gminy, warto było przyjść. Tak o kolejnej już gali Gmina Przyszłości wyrażali się mieszkańcy, którzy uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu. A że tak było faktycznie niech świadczy fakt, że w hali sportowo-widowiskowej nie było gdzie wcisnąć przysłowiowej szpilki i to do samego końca!

Burmistrz Krosna Odrzańskiego został uhonorowany statuetką Orła tygodnika Wprost. To prestiżowe wyróżnienie zostało wręczone w miniony wtorek w Zielonej Górze. Krosno Odrzańskie rozwija się w dynamicznym tempie, od kilku lat Gmina staje się nowoczesnym samorządem, który zrobił milowy krok w wielu dziedzinach życia gospodarczego, społecznego – takie określenia dało się słyszeć podczas gali. Marek Cebula, zaskoczony nagrodą, podczas krótkiego przemówienia podkreślał rolę mieszkańców w tworzeniu „Małej Ojczyzny”, jaką jest gmina Krosno Odrzańskie.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. zaprasza przedsiębiorców na spotkanie, które odbędzie się 26 lutego w godzinach od 10:00 do 13:00 w Gorzowie Wielkopolskim.

Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Śląskiej w Wężyskach znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, które przystąpiły do projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’.