Informujemy, że w dniu 17 pażdziernika o godzinie 9:00 w sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Parkowej 1 odbędzie się LIX sesja Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim.


Rada Miejska w Krośnie Odrzańskim Uchwałą Nr LVIII/467/18 z dnia 11 października 2018 r. nadała Panu Władysławowi Skrętemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Krosna Odrzańskiego za działania przynoszące Gminie Krosno Odrzańskie zaszczyt i przyczyniające się do rozsławienia dobrego imienia Krosna Odrzańskiego oraz za wyjątkowe zasługi w dziedzinach kultury, oświaty i nauki.

Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują wyłącznie świnie i dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia.

Informujemy, że w dniu 11 października 2018 r. o godzinie 12.00  w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie Odrzańskim, przy ulicy Piastów 10 i odbędzie się LVIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim.

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim poszukuje zainteresowanych osób do pracy na stanowisku:

  1. kierowcy samochodu osobowego przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych,
  2. sprzątaczki.

Szczegóły ofert pracy pod nr tel. 68 410 9710.

Informujemy, że w dniu 5 października o godzinie 8:00 w sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Parkowej 1 odbędzie się LVII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie obowiązuje 3 października od godziny 3.00 do godziny 15.00, kiedy to spodziewany jest wiatr z zachodu i północnego zachodu o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, osiągający w porywach nawet do 90 km/h.

Rada Ministrów przyjęła uchwałę i rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych. Celem przyjętego Rządowego programu „Wyprawka szkolna” jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych.