3 lipca ekspedycja „Sky is the limit" w składzie: Krzysztof Sabaciński (Szprotawa), Arkadiusz Dybiec (Kamienna Góra) oraz Tomasz Mierzejewski (Krosno Odrzańskie) wyruszyła z lotniska we Wrocławiu do Gruzji, aby zdobyć górę Kazbek.

Lokalna Grupa Działania Zielone Światło zaprasza do aplikowania o środki na realizację zadań polegających na organizacji wydarzeń mających na celu aktywizację i integrację mieszkańców.

Wprowadzenie do prezentacji pisma „Solidarność Krośnieńska”, który Państwu przedstawiamy jest wyłącznie szkicem mającym na celu wskazanie ważnej roli Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność w regionie krośnieńskim. Skupia się na powstaniu związku, wydawnictwie „Solidarność Krośnieńska” i krótkim nakreśleniu losów działaczy po wprowadzeniu stanu wojennego (13.12.1981 r.).

Burmistrz Krosna Odrzańskiego informuje mieszkańców prowadzących działalność rolniczą o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym powstałych na skutek niekorzystnego zjawiska atmosferycznego - suszy. Do wniosku należy dołączyć wniosek o dopłaty do ARiMR i zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Ze względu na bardzo niski stan wody w Odrze i ogólną złą sytuację hydrologiczną w sezonie bieżącym, rejsy statkiem ZEFIR w Krośnie Odrzańskim, zaplanowane w terminie od 5 do 10 lipca 2018 r. nie odbędą się.
W imieniu operatorów za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że w dniu 5 lipca 2018 r. o godzinie 8:00 w sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Parkowej 1 odbędzie się LIII sesja Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim.

Centralne miejsce Krosna Odrzańskiego. Park Tysiąclecia. Miejsce bardzo popularne i lubiane. Już niedługo rozpocznie się jego rewitalizacja. Burmistrz Marek Cebula podpisał umowę na renowację parku.

 Informujemy, że do Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim wpłynęło pismo firmy Funke Sp. z o.o. zawiadamiające o planowanym w dniu 28 czerwca 2018 r. w godzinach od 13.00 do 15.00 niszczeniu uszkodzonych fajerwerków, co spowoduje hałas. Najgłośniej będzie w pobliżu siedziby firmy, na drodze pomiędzy Krosnem Odrzańskim, a Łochowicami (w okolicach Cmentarza Komunalnego).