W poniedziałek, 17 września o godz. 11.00 na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Podczas uroczystości planowany jest m.in. apel pamięci oraz złożenie wiązanek kwiatów. O godz. 12.30 przy rondzie Zesłańców Sybiru odsłonięta zostanie tablica Pamięci Zesłańców Sybiru. Na uroczystości zapraszają Marek Cebula Burmistrz Krosna Odrzańskiego, ppłk Sławomir Osmelak Dowódca Garnizonu Krosno Odrzańskie oraz Daniela Otlewska Prezes Związku Sybiraków Koło nr 5.

 

Smart, to znaczy mądrze!
Nikogo już nie dziwi obrazek milczących, siedzących obok siebie ludzi (czasem nawet przy tym samym stoliku w restauracji albo uczniów siedzących pod ścianami podczas przerwy), wpatrzonych w ekrany swoich telefonów. Co gorsza, coraz popularniejsze staje się zabawianie smartfonami niemowląt, a to może mieć bardzo poważne skutki.

Tego jeszcze nie było – na tym wydarzeniu, w turnieju bojowym rycerze będą walczyć o prawdziwą sztabkę złota. To nie żart, a nagroda gwarantuje, że walki toczyć się będą „do ostatniej kropli krwi”. Przed nami weekendowe zmagania podczas Turnieju Rycerskiego w Krośnie Odrzańskim.

Informujemy, że w dniu 7 września 2018 r. o godzinie 8:00 w sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Parkowej 1 odbędzie się LV sesja Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim.

Marszałek Województwa Lubuskiego - Elżbieta Anna Polak serdecznie zaprasza do udziału w konferencji pn. "Nowe Otwarcie 2021-2027". Podczas konferencji omówione zostaną zmiany Programu RPO 2020 - Lubuskie 2020, związane z nimi nabory, założenia polityki spójności po 2020 r. a także tematyka nowego unijnego budżetu. Konferencja odbędzie się 6 września 2018 r., w godzinach 11:00 - 13:30, w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy ul. Podgórnej 50, ze specjalnym udziałem Christophera Todda, Dyrektora Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

Serdecznie zapraszamy na uroczystości związane z obchodami 79. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. 1 września o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej, o godz. 19.00 w Zamku Piastowskim koncert pieśni żołnierskich, które towarzyszyły Polskim Żołnierzom na wielu wojennych frontach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu, ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z opadami deszczu do 20 mm (lokalnie grad), którym będzie towarzyszył wiatr w porywach do 80 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 7.30 w piątek, 24 sierpnia br. do godz. 7.30 w sobotę, 25 sierpnia br.

 

W sobotę, 25 sierpnia mszą św. o godzinie 14.00 w Czarnowie rozpocznie się Święto Plonów. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji na imprezę będącą zwieńczeniem całorocznej, ciężkiej pracy rolników.