Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej oraz Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zapraszają na konferencję szkoleniową pt. „Życie na plus”, która odbędzie się 9 listopada w godz. 15-19 w auli Collegium Polonicum w Słubicach.

Celem konferencji jest wsparcie w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego. Uczestnicy dowiedzą się jak zadbać o swoją psychikę, relacje, czerpać z życia satysfakcję, myśleć pozytywnie. Dlaczego zagadnienie to jest takie ważne? Bowiem potencjał psychiczny umożliwia każdemu zaspokajanie swoich potrzeb, osiąganie sukcesów, czerpanie radości i satysfakcji z życia, zwiększają zdolność rozwoju, uczenia się, radzenia sobie ze zmianami i pokonywania trudności, a także sprzyjają nawiązywaniu i utrzymywaniu dobrych relacji z innymi ludźmi oraz aktywnemu udziałowi w życiu społecznym.

W czasie konferencji szkoleniowej będzie można dowiedzieć się:
- jak sytuacja w różnych obszary życia wpływa na nasze funkcjonowanie we współczesnym świecie,
- jak można radzić sobie ze stresem, wypaleniem i przemęczeniem,
- jak na co dzień motywować się do działania pełnego pasji,
- jak pozytywne myślenie może prowadzić do sukcesu zawodowego,
- jak relacje wpływają na nasze zdrowie psychiczne- jak je budować i pozytywnie wzmacniać
- jak zdrowie psychiczne wpływa na nasz organizm i całe jego funkcjonowanie.

Dlaczego warto poświęcić czas na udział w tej konferencji?

Przez całe życie za czymś gonimy, spełniamy oczekiwania stawiane nam przez całe nasze otoczenie i przez nas samych. Współczesny świat nie pozwala nam na zwolnienie, a wręcz stawia nam coraz wyżej poprzeczkę ponad którą znajdziemy podobno spełnienie, radość i poczucie szczęścia. Stawiamy na indywidualność i zapominamy, że najwięcej osiągamy razem, realizując rzeczy z pasją i radością. To sama droga dojścia do celu dawać nam powinna największy potencjał, to zauważania w innych ludziach i w sobie pozytywnych rzeczy, zdolności, talentów, to dobre relacje i współdziałanie pozwalają nam na rozwój nas i naszego otoczenia.

Jeśli zmienimy swoje nastawienie do dbania o pozytywny rozwój osiągniemy razem dużo więcej.

Dodatkowo każdy ma możliwość skorzystania z indywidualnego wsparcia konsultacyjnego. Otrzyma materiały konferencyjne i zaświadczenie o uczestnictwie w konferencji.

Udział jest bezpłatny!

Zapisy: https://konferencja-slubice.evenea.pl/

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia.