Święto Wojska Polskiego jest obchodzone 15 sierpnia. Data ta upamiętnia chwałę narodowego ducha i oręża – zwycięską Bitwę Warszawską z 1920 roku. W tym dniu oddajemy hołd, nie tylko wszystkim poległym w tej jednej z najważniejszych bitew w historii świata, ale także jest on dowodem naszej wdzięczności za męstwo, poświęcenie i codzienną służbę Żołnierzy, którzy kontynuują chlubną tradycję Wojska Polskiego.
Na Ziemi Krośnieńskiej mundur zawsze budził i będzie budzić ogromny szacunek. Rozliczne czyny naszych żołnierzy są powodem do dumy. Żołnierska służba Ojczyźnie i społeczeństwu jest jedną z najtrudniejszych, jedną z najbardziej odpowiedzialnych.
Z okazji Święta Wojska Polskiego chcę podziękować wszystkim Żołnierzom, w tym kombatantom nie tylko za patriotyczną postawę, odwagę i bohaterstwo, ale również za dotychczasową współpracę z naszym samorządem oraz pomoc w organizacji wielu uroczystości patriotycznych. Jednocześnie życzę, by codzienna służba była źródłem osobistej satysfakcji i zawodowego spełnienia.
 
Burmistrz Krosna Odrzańskiego
Marek Cebula