Mają średnią co najmniej 5,4 i bardzo dobrą ocenę z zachowania. Są laureatami lub finalistami olimpiad przedmiotowych szczebla co najmniej wojewódzkiego. Osiągają rewelacyjne wyniki sportowe. Są po prostu elitą krośnieńskich szkół. Najlepsi uczniowie już po raz kolejny otrzymali stypendia burmistrza.

- To dla mnie zaszczyt móc być tutaj z Wami i gratulować Wam sukcesu. Te stypendia to nagroda za ciężką codzienną pracę – mówił podczas uroczystości Grzegorz Garczyński, zastępca burmistrza Krosna Odrzańskiego. Stypendia otrzymało 78 uczniów – Mamy bardzo zdolną i utalentowaną młodzież, która traktuje naukę jak przyjemność. Tych znakomitych wyników nie byłoby rzecz jasna bez ciężkiej i systematycznej pracy, a także ogromnego wsparcia rodziców i opiekunów – podkreśla Barbara Groncik, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu.
Stypendia burmistrza przyznawane są dwa razy do roku. Po raz pierwszy uczniowie krośnieńskich szkół otrzymali je w 2013 r. W tym roku możliwość otrzymania stypendium uzyskali również trenerzy.
Lista stypendystów znajduje się TUTAJ.

6
6
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5