Nowoczesne, efektowne, z wizją przyszłości, wspólnym toastem i koncertem gwiazdy – takie było ubiegłoroczne spotkanie z krośnianami pod hasłem Gmina Przyszłości. W tym roku ma być jeszcze lepiej. Przede wszystkim jednak mieszkańcy – podobnie jak w latach ubiegłych - będą mogli poznać koncepcję dalszego rozwoju Gminy Krosno Odrzańskie, swojej Małej Ojczyzny.

– W ramach spotkań z cyklu Gmina Przyszłości chcemy pokazać mieszkańcom na jakim etapie rozwoju znajduje się obecnie nasz samorząd, a także jaka będzie przyszłość Gminy. Podczas spotkania przedstawimy Strategię Rozwoju do roku 2025. To arcyważny dokument, który określa perspektywę dalszego funkcjonowania Gminy. Spotkanie jest zarazem doskonałą okazją do podsumowania naszych licznych sukcesów, ale także poznania cennej opinii krośnian – wyjaśnia burmistrz Marek Cebula. – Głosy i sugestie naszych mieszkańców są niezwykle ważne, to dzięki nim możemy budować nowoczesny samorząd odnoszący sukcesy w skali kraju. Wspólne działanie to recepta na sukces całej społeczności – podkreśla burmistrz.
Zaangażowanie mieszkańców w rozwój gminy nie raz było stawiane za wzór. Tak jak w przypadku Budżetu Obywatelskiego. Podczas spotkania Gmina Przyszłości poznamy propozycje, które w tegorocznej edycji otrzymały największe poparcie mieszkańców i zostaną przekazane do realizacji. W puli jest 350 tys. zł.
Rewitalizacja dolnej części miasta – to kolejny ważny dla mieszkańców aspekt z życia Gminy. Ona również będzie jednym z punktów spotkania. – Niegdyś rewitalizacja była postrzegana jako odnawianie kamienic i wiekowych budynków. Dziś ten proces obejmuje także aspekty gospodarcze i społeczne. I właśnie w taki sposób chcemy zaprezentować naszą koncepcję dla dolnej części miasta. Prowadziliśmy konsultacje z mieszkańcami, znamy ich opinie oraz oczekiwania. Przyszedł czas na działanie – podkreśla burmistrz.
Z pewnością mieszkańcy czekają także na informacje dotyczące tegorocznego Rybobrania, o którym z każdą edycją jest coraz głośniej w całym województwie. Te plany również zostaną nakreślone.
Podczas spotkania będzie także coś dla ducha, a raczej ucha. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie bowiem Conrado Yanez, zwycięzca X edycji programu Must Be The Music. Spotkanie Gmina Przyszłości odbędzie się w czwartek 3 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

plakat „Mieszkańcy są najważniejsi”. Burmistrz zapowiada Gminę Przyszłości