W sobotę, 24 sierpnia niewielka miejscowość Kamień, koło Krosna Odrzańskiego będzie gospodarzem Dożynek, które w tym roku będą miały charakter powiatowo – gminny.

Święto Plonów rozpocznie o godz. 13.00 msza św. dziękczynna. Organizatorzy serdecznie zapraszają, gwarantując wiele atrakcji. Program jest bogaty i nie zabraknie w nim punktów związanych z tradycją. Korowód oraz pełen ceremoniał dożynkowy, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec i kosz dożynkowy, turniej sołectw, występy kapel ludowych, a na koniec koncerty zespołów Drugi Peron, Krośnieńskie Dinozaury oraz zabawa taneczna przy muzyce FEVER BAND. Pomyślano również o najmłodszych. Na nich czekać będą dmuchańce i domowe zoo.

Czas wolny staje się najbardziej wartościowym i deficytowym „towarem” we współczesnym świecie. Jego umiejętne wykorzystanie sprzyja relaksowi, zacieśnianiu więzi rodzinnych oraz poszerzaniu horyzontów, przekładając się tym samym na wzrost satysfakcji z życia. Zachęcamy do ODREagowania w Krośnie Odrzańskim i okolicach! Wystarczy wejść na stronę www.odreagujwkrosnie.pl a przekonacie się Państwo, że nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby wypocząć. Prezentowane oferty zaskoczą Państwa swoim bogactwem i unikalnością, stanowiąc doskonały dowód na to, że regeneracji sił i niezapomnianych wrażeń można doświadczyć tuż obok.
 

Uroczystości patriotyczne, piknik europejski oraz wydarzenia sportowe to niektóre z propozycji, z których skorzystają mieszkańcy naszej gminy i ich goście w trakcie długiego majowego weekendu. Rozpoczniemy piknikiem europejskim #Lubuskie Challenge.

Gmina Krosno Odrzańskie „rybą stoi”. Po jednej z najatrakcyjniejszych imprez plenerowych województwa lubuskiego, czyli czerwcowym Rybobraniu, nadszedł czas na „Święto Karpia” w Osiecznicy. Już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia o godz. 14.00 na boisku szkolnym w Osiecznicy odbędzie się impreza nie tylko dla miłośników ryb. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nie zabraknie także pysznego jedzenia.

W dniu 27 sierpnia 2016 r. w Kosierzu odbędą się Powiatowo - Gminne Dożynki zorganizowane przez Powiat Krośnieński, Gminę Dąbie oraz Radę Sołecką i mieszkańców Kosierza. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.00 Mszą św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kosierzu. W programie zaplanowano m.in. przemarsz korowodu wraz z obrzędem dożynkowym, jarmark z licznymi atrakcjami dla dzieci, występy artystyczne i zabawę taneczną. Szczegóły na załączonym plakacie.

Rozpoczyna się nowy sezon rejsów turystycznych po Odrze. Pomimo zeszłorocznych problemów z poziomem wody w Odrze liczymy, iż ten rok pozwoli aby w pełni zachwycać się naszą piękną rzeką.

Udało się usunąć usterkę, która uniemożliwiła pływanie statku Zefir przez kilka ostatnich dni. Zapraszamy do skorzystania z oferty rejsów przygotowanych specjalnie pod kątem długiego, majowego weekendu.

Serdecznie zapraszamy do Osiecznicy na IX już Święto Karpia, które odbędzie się 13 sierpnia 2016 r. na boisku szkolnym od godziny 14.00. W programie: zawody wędkarskie na łowisku komercyjnym w Czetowicach, konkurs na najlepszą potrawę z karpia, wręczenie nagród w konkursie „Po prostu Karp”, występy lokalnych zespołów: „Modry Len”, „Tęcza”  z Grzmiącej,  „Na Wójtowej Roli”.