W sobotę, 24 sierpnia niewielka miejscowość Kamień, koło Krosna Odrzańskiego będzie gospodarzem Dożynek, które w tym roku będą miały charakter powiatowo – gminny.

Święto Plonów rozpocznie o godz. 13.00 msza św. dziękczynna. Organizatorzy serdecznie zapraszają, gwarantując wiele atrakcji. Program jest bogaty i nie zabraknie w nim punktów związanych z tradycją. Korowód oraz pełen ceremoniał dożynkowy, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec i kosz dożynkowy, turniej sołectw, występy kapel ludowych, a na koniec koncerty zespołów Drugi Peron, Krośnieńskie Dinozaury oraz zabawa taneczna przy muzyce FEVER BAND. Pomyślano również o najmłodszych. Na nich czekać będą dmuchańce i domowe zoo.

 

W dniu dożynek obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu. Wszystkich udających się samochodami na święto plonów zapraszamy do korzystania z wjazdu od ulicy Szosa Poznańska (drugi zjazd do Kamienia). Wtedy dostaną się Państwo bezpośrednio na parking przygotowany dla dożynkowych gości. Wyjazd  z miejscowości będzie następował drogą od ulicy Wakacyjnej. Od ulicy Wakacyjnej będzie również można wjechać do miejscowości Kamień. Jest to jednak droga pozwalająca dostać się mieszkańcom tej miejscowości do swoich posesji i nie będzie można dojechać nią do zaplanowanego parkingu.

plakat dożynkki

 

parkowanie